Czytelnia Naukowa Nr VIII

ul. Konarskiego 6
e-mail: biblbem8@e-bp.pl

Biblioteka na Bemowie zaprasza do Dyskusyjnego Klubu Książki

W tym roku w bemowskiej bibliotece kontynuujemy spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki w VIII Czytelni przy ul. Konarskiego 6. Prowadzi je Katarzyna Świeżak. Zachęcamy do wspólnej, inspirującej rozmowy o ciekawych i wartych uwagi książkach współczesnej, polskiej i światowej literatury.

Najbliższe spotkanie odbędzie się 26 stycznia o godz. 18:00 dla grupy dorosłych. Będzie ono wyjątkowo poświęcone dwóm lekturom. Pierwsza z książek to “Mała – światu znana jako Madame Tussaud” Edwarda Careya, druga z nich nosi tytuł “Joseph Conrad i narodziny globalnego świata”, jej autorką jest Maya Jasanoff. Obie pozycje to biografie (pierwsza to beletrystyka, druga to książka historyczna i podróżnicza zarazem), pokazujące dwie barwne postacie – francuskiej artystki, założycielki Muzeum Figur Woskowych w Londynie, oraz Josepha Conrada, angielskiego pisarza polskiego pochodzenia, marynarza. Tacy bohaterowie i takie lektury bez wątpienia zagwarantują ciekawą i pasjonującą dyskusję!

Zapisy: e-mail: klub@e-bp.pl lub tel. 22 666 17 68. Liczba miejsc ograniczona. Zapraszamy!