sztuka

Haft Punch Needle. Poznaj nową technikę haftowania

Czytelnik, dzięki tej książce, nie zniechęci się tak łatwo i zanim rozwinie swój własny styl, będzie korzystał z doświadczeń amerykańskiej artystki. Publikacja atrakcyjna, poszczególne etapy pracy dobrze zilustrowane zdjęciami i rysunkami. Pearlman dużo uwagi poświęca dobieraniu kolorów i projektowaniu. W drugiej części publikacji znajdziemy kilka łatwych do wykonania wzorów

Czytaj dalej

Klan Malczewskich

Publikacja opowiada historię ojca i syna, Jacka i Rafała. Malczewscy byli rodziną szlachecką pieczętująca się herbem Tarnawa, od wieków związaną z ziemią radomską. Jacek, wraz z dwiema siostrami, wychowywany był w ciepłym i kochającym, ale ubogim domu. Rodzice stracili dwóch synów, dlatego Jacek był ich oczkiem w głowie. Nie odziedziczyli żadnego majątku. Przywiązywali natomiast wagę do wartości duchowych i intelektualnych. Ojciec Jacka, Julian, był pasjonatem literatury i sztuki, członkiem...

Czytaj dalej

Jaremianka. Gdzie jest Maria?

Jedna z najzdolniejszych i najbardziej charyzmatycznych artystek XX wieku. Malarka, rzeźbiarka, graficzka, projektantka kostiumów teatralnych, lalek i pomników.

Czytaj dalej

Banksy. Stanowisz akceptowalny poziom zagrożenia, gdyby było inaczej, wiedziałbyś o tym

Kiedy Banksy zaczął malować na ścianach, klimat w polityce był nieciekawy. Na szczęście teraz jest dużo gorzej. Ponieważ radośnie agresywne, polityczne prace Banksy’ego stają się dziś o wiele ważniejsze, podjęliśmy wyzwanie zaprezentowania jego sztuki w kontekście czasów, na które artysta reagował, przyglądając się jednocześnie problemom, o jakich mówi.

Czytaj dalej

Projektowanie informacji wizualnej

Wśród cech dobrze zaprojektowanych przekazów graficznych wymienia się często prostotę.

Czytaj dalej

Art brut

Czym jest art brut? Próba odpowiedzenia na powyższe pytanie w kilku zaledwie słowach jest zadaniem niełatwym. Bez obawy wprowadzenia czytelnika w błąd możemy przyjąć, że w art brut chodzi przede wszystkim o pomysł na nazwę.

Czytaj dalej