Biblioteka Główna (Wypożyczalnia 52)

ul. Kolegiacka 3
e-mail: wilanow@bibliotekawilanowska.pl

Literackie Poniedziałki w Wilanowie – spotkanie z Michałem Książkiem

Spotkanie z Michałam Książkiem17 czerwca (poniedziałek) o godzinie 18:30 zapraszamy na ul. Kolegiacką 3 na spotkanie autorskie z Michałem Książkiem kulturoznawcą, poetą, reportażystą, ornitologiem i inżynierem leśnikiem. W 2015 roku jego tomik “Nauka o ptakach” nominowano do Nagrody Literackiej Nike. Doceniono również kolejne poetyckie dzieło twórcy “Północny wschód”, które nagrodzono Orfeuszem Mazurskim. Z autorem “Jakucka” będziemy rozmawiać o podróżach, umiłowaniu przyrody oraz pisaniu. Podyskutujemy również o nagrodzonej Nagrodą Literacką Gdyni 2016 “Drodze 816” oraz pracy reportażysty.

Michał Książek urodził się w 1978 roku w Oraczewie koło Sieradza. Współpracuje z kwartalnikiem “Przekrój”. Publikował swoje teksty w “Twórczości”, “Polityce”, “Lesie polskim”. Nominowana w 2015 roku do Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za Reportaż Literacki oraz Nagrody im. Beaty Pawlak “Droga 816” została uhonorowana Nagrodą Magellana, Nagrodą Literacką Gdynia 2016 oraz Nagrodą Literacką Prezydenta Miasta Białegostoku. Tomik “Nauka o ptakach” znalazł się w Ogólnopolskim Konkursie Literackim “Złoty Środek Poezji” za najlepszy debiut poetycki roku 2014.

Literackie Poniedziałki to cykl spotkań autorskich dla dorosłych, podczas których rozmawiamy z poczytnymi i mniej znanymi autorami. Spotkania są okazją do zapoznania się z twórczością pisarzy, poetów, reportażystów, dyskusji i zdobycia dedykacji w książkach.