Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 113

Wypożyczalnia dla Dzieci i Młodzieży nr 29

ul. Konarskiego 6, 01-355 Warszawa
e-mail: biblbem29@e-bp.pl

NIEKALENDARZ, czyli wyzwanie czytelnicze na każdy miesiąc

Biblioteka Publiczna na Bemowie bierze udział w wyzwaniu książkowy NIEKALENDARZ, czyli kalendarz z wyzwaniem czytelniczym na każdy miesiąc. Kampania jest częścią Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. NIEKALENDARZ to inspiracje, aktywności z książką i najważniejsze literackie rocznice. Składa się z 12 kart z zadaniami na każdy miesiąc, które zachęcą do odwiedzenia biblioteki i sięgnięcia po książkę, a także czytania przez dzieci min. 7 minut dziennie. Każde zrealizowane wyzwanie można zaznaczać na specjalnej karcie, a wypełnienie wszystkich jej pól premiowane jest dyplomem.

Wyzwania na “Zielony marzec”:

1. Przejrzyj atlas roślin lub owadów i zapamiętaj najdziwniejszą według Ciebie nazwę. Odszukaj też gatunek zwiastujący wiosnę, którego będziesz wypatrywać na spacerach.
  2. Wiosenne porządki książkowe? Książki, do których nie zamierzasz wracać, wymień na inne, sprzedaj, uwolnij lub odnieś do biblioteki – zrobisz miejsce na nowe.
  3. W marcu przypada Światowy Dzień Poezji, a 2023 to rok Wisławy Szymborskiej. Przeczytaj kilka jej wierszy.

Na Bemowie program realizują dwie filie biblioteki:

1. Wypożyczalnia dla Dzieci i Młodzieży nr 29, ul. Konarskiego 6, tel. 509 533 476,
  2. Wypożyczalnia dla Dorosłych, Dzieci i Młodzieży nr 113, ul. Powstańców Śląskich 108a, tel. 22 405 39 51.

Po więcej informacji oraz materiały do pobrania zapraszamy na naszą stronę oraz do wspomnianych placówek.