Łowca autografów

Łowca autografów

Zadie Smith, tłumaczenie: Zbigniew Batko

WydawcaWydawnictwo Znak
Miejsce wydaniaKraków
Rok wydania2019
EAN (ISBN) 9788324058082
Opis w Katalogu Centralnym

“Groupies nienawidzą muzyków rockowych. Kinomani nienawidzą gwiazd filmowych. Łowcy autografów nienawidzą znakomitości. Kochamy naszych bogów. Ale nie kochamy swojej zależności od nich.”

Alex-Li Tandem jest brytyjskim Żydem chińskiego pochodzenia. Należy do pokolenia, które na własne życie patrzy jak na serial, a duchową pustkę zapycha imprezami i efekciarskimi hobby. Na tydzień przed piętnastą rocznicą śmierci ojca Alex przeżywa najdziwniejsze dni swojego życia: wyjeżdża do Nowego Jorku, by spełnić największe marzenie łowców autografów.

Zadie Smith to niezwykle uzdolniona pisarka, obdarzona głosem, który jest jednocześnie życiowy i wykształcony, brawurowy i filozoficzny.

Zadie Smith (ur.1975) – jedno z najważniejszych nazwisk współczesnej literatury. Jej pierwsza powieść Białe zęby zdobyła nagrodę Whitbread First Novel Award dla najlepszego debiutu w 2000 roku i stała się podstawą miniserialu telewizyjnego. O pięknie (2005) otrzymała nominację do nagrody Bookera i nagrodę Orange Prize for Fiction. Nakładem Wydawnictwa Znak ukazały się również jej książki: Jak zmieniałam zdanie, Eseje okolicznościowe (2010), Londyn NM (2014), Swing Time (2016), Widzi mi się (2018).