Życie wewnętrzne

Życie wewnętrzne

Christophe André, tłum. Karolina Sikorska

WydawcaCzarna Owca
Miejsce wydaniaWarszawa
Rok wydania2019
EAN (ISBN)9788381431019
Opis w Katalogu Centralnym

“Rozczarowanie to uczucie zaskoczenia i smutku, które przejmuje nas, kiedy nie dostajemy tego, czego się spodziewaliśmy, a na co czasem bardzo liczyliśmy.
Rozczarować nas mogą sytuacje: świętowanie mniej radosne niż sobie wyobraziliśmy, deszczowa pogoda, wynik wyborów… Możemy także być rozczarowani przez kogoś: przyjaciela, który zawiódł nasze zaufanie, dziecko, które nie przykłada się do nauki, małżonka niepoświęcającego nam dość uwagi podczas spędzonego razem wieczoru…

Rozczarowanie pojawia się tylko wtedy, gdy mieliśmy nadzieję albo kochaliśmy, gdy czekaliśmy, pragnęliśmy, liczyliśmy na coś. Jest jak upadek, bolesny powrót do rzeczywistości zbyt odległej od naszych oczekiwań. Bez oczekiwań nie ma rozczarowania. Nasi wrogowie na przykład nigdy nas nie zawodzą, bo niczego dobrego się po nich nie spodziewamy!”

Życie wewnętrzne to 40 lekcji prowadzących do poznania swojego wnętrza na nowo

Christophe André wyjaśnia, jak ważne jest życie wewnętrzne w świecie, w którym pozory i wygląd zewnętrzny stawiane są na pierwszym miejscu. Ciągłe spełnianie oczekiwań spływających z zewnątrz odrywa nas od istoty duszy.

Życie wewnętrzne jest wszystkim, co sobie uświadamiamy, gdy stopniowo odwracamy naszą uwagę od tych wymagań. Paradoksalnie to właśnie wtedy dostrzegamy, że mamy ciało, że oddychamy, że zamieszkują nas emocje i myśli, zarówno pozytywne jak i negatywne.

André proponuje 40 lekcji, dzięki którym nawiążesz intymną relację z królestwem swoich emocji i doznań.