marca

Czytelnia Naukowa Nr I

ul. św. Wincentego 85
e-mail: czytelnia@multibiblioteka.waw.pl

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Targówek zaprasza na spotkanie varsavianistyczne, które odbędzie się w Czytelni Naukowej nr I przy ul. Św. Wincentego 85. Tematem będzie panowanie Wazów w Warszawie. Konsekwencją uchwały lubelskiej z 1569 roku była następnie decyzja konwokacji z 1573 roku, wyznaczająca Warszawę również na stałe miejsce wolnych elekcji viritim. Dalszym tego skutkiem było przeniesienie dworu królewskiego z Krakowa do Warszawy zapoczątkowane przez Zygmunta III. W okresie panowania Wazów powstały na Mazowszu wspaniałe rezydencje magnackie.

Wykład varsavianistyczny, poprowadzą przewodnicy warszawscy Paweł Łoś i Monika Demczyńska ze Stowarzyszenia Przewodników Turystycznych “Złota Kaczka” w ramach projektu “Warszawa też jest Seniorką 2017-2019”, współfinansowany przez Urząd Miasta Stołecznego Warszawy.

Plakat z zaproszeniem na spotkanie Warszawa Wazów

Czytelnia Naukowa Nr I