09
May
2019

Godzina rozpoczęcia :
15:00

Godzina zakończenia:
19:00

Dla kogo ?

  • młodzież
  • dorośli
  • seniorzy

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy zaprasza na spotkanie autorskie z Weroniką Kostyrko, autorką książki “Tacerka i zagłada. Historia Poli Nireńskiej” wydanej przez wydawnictwo Czerwone i Czarne.

Biografia Poli Nireńskiej to opowieść o żydowskiej artystce, której kariera przypadła na lata szczególnie trudne i bolesne w historii. Jej artystyczne życie przeplatało się z antysemityzmem, holocaustem i komunizmem. Zapraszamy na pasjonującą opowieść o upartym pokonywaniu kolejnych barier na drodze do wolności i niezależności. O miłościach i o przyjaźniach z artystami światowej sławy. O zagadce tragicznej śmierci w 1992 roku.

Weronika Kostyrko z zawodu i zamiłowania jest dziennikarką. Przez ponad dziesięć lat pracowała w „Gazecie Wyborczej” – kolejno jako reporterka sejmowa, redaktorka działu politycznego, korespondentka z Niemiec, redaktorka działu zagranicznego, założycielka i redaktorka naczelna „Wysokich Obcasów”, redaktorka działu kultury i Gazety Świątecznej. Od 2012 roku redaktorka naczelna portalu Adama Mickiewicza.