Rozmaitości

Dominika Słowik laureatką Paszportów “Polityki” 2019 w kategorii literatura

Po raz 27. wręczono Paszporty “Polityki”. Nagrodę w kategorii “literatura” otrzymała pisarka Dominika Słowik za powieść “Zimowla” (wyd. Znak).

Czytaj dalej

Nagroda Found in Translation: zgłaszanie kandydatów

Instytut Książki, Instytut Kultury Polskiej w Londynie oraz Instytut Kultury Polskiej w Nowym Jorku zapraszają do zgłaszania kandydatów do tegorocznej edycji nagrody Found in Translation, przyznawanej autorowi/autorce najlepszego w minionym roku kalendarzowym przekładu literatury polskiej na język angielski.

Czytaj dalej

Patroni roku 2020

Parlamentarzyści ustanowili w drodze okolicznościowych uchwał patronaty na rok 2020.

Czytaj dalej

Olga Tokarczuk odebrała literacką Nagrodę Nobla

Czternaścioro laureatów tegorocznej Nagrody Nobla – wśród nich Olga Tokarczuk – odebrało dyplomy i medale noblowskie z rąk króla Szwecji Karola XVI Gustawa.

Czytaj dalej

Rozstrzygnięcie Konkursu “Inspirująca Biblioteka Roku” 2019

Poznaliśmy zwycięzców Konkursu o nagrodę Marszałka Województwa Mazowieckiego “Inspirująca Biblioteka Roku” edycja 2019 r.

Czytaj dalej

Zgłoś najlepszą polską książkę 2019 roku!

Ruszyła 13. edycja wyjątkowego konkursu – Nagrody Literackiej m.st. Warszawy. Kandydatów do tego prestiżowego wyróżnienia mogą zgłaszać wydawcy, księgarze, bibliotekarze oraz czytelnicy.

Czytaj dalej

Nominacje do “Paszportu” Polityki w kategorii literatura

“Polityka” ogłosiła nominacje do 27 edycji Paszportów. W kategorii literatura nominację uzyskały trzy autorki: Weronika Murek, Dominika Słowik i Urszula Zajączkowska.

Czytaj dalej

Wolne Lektury Fest 2019

4 grudnia w Warszawie odbędzie się trzecia edycja festiwalu Wolne Lektury Fest. W tym roku wydarzenie organizowane przez Fundację Nowoczesna Polska i Warszawski Program Edukacji Kulturalnej odbywa się pod hasłem #ŁączymySiłyDlaKultury.

Czytaj dalej

Ogólnopolski Ranking Bibliotek 2019

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Barcin awansowała na pierwszą pozycję w 9. odsłonie Rankingu Bibliotek.

Czytaj dalej

28. Targi Książki Historycznej

W dniach od 28 listopada do 1 grudnia odbędzie się tegoroczna edycja Targów Książki Historycznej w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie.

Czytaj dalej