Biblioteka Publiczna im. St. Staszica w Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy

ul. Z. Romaszewskiego 19
e-mail: sekretariat@bibliotekabielany.waw.pl

Spotkanie autorskie z Markiem Krajewskim

W czwartek 16 maja gościł u nas specjalista od zbrodni Marek Krajewski.
Marek Krajewski, polski pisarz, autor kryminałów, z wykształcenia filolog klasyczny był gościem czwartkowego popołudnia.
Jest autorem kryminałów o Eberhardzie Mocku, pracowniku wrocławskiego Prezydium Policji. Na serię wydawaną od 1999 roku składa się 12 tomów. Pierwsze z nich to „Śmierć w Breslau”, „Koniec świata w Breslau”, „Widma w mieście Breslau”, „Festung Breslau”, „Dżuma w Breslau” oraz „Głowa Minotaura”…
W 2008 roku, wspólnie z Mariuszem Czubajem, kryminałem rozpoczął nowy cykl, którego akcja książki dzieje się w czasach współczesnych w Gdańsku, a bohaterem jest nadkomisarz Jarosław Pater.
Jego książki zostały już przetłumaczone na 20 języków, w tym angielski, hiszpański, niemiecki, francuski, włoski i hebrajski.
Kryminały Krajewskiego rozgrywają się w dokładnie zarysowanych realiach topograficznych i historycznych przed- i powojennego Wrocławia, a także Warszawy, Trójmiasta i Lwowa. W wydanej w 2015 książce, Arenie szczurów, umieścił akcję w nadmorskim Darłowie.