Aktualności

Ankieta dla osób w wieku 13-16 lat badająca potrzeby Czytelników

Ankietę kierujemy głównie do osób w wieku 13-16 lat, ale jeśli ktoś spoza tego przedziału zechce podzielić się z nami swoją opinią, to my z chęcią ją przyjmiemy i weźmiemy pod uwagę planując nasze działania.

Czytaj dalej

SLAM Więcej niż poezja – warsztaty

SLAMerzy, jesteście tutaj? Mamy dla Was super wiadomość! Ruszyły zapisy na super warsztaty na których pogadacie, poćwiczycie, podzielicie się doświadczeniem, a na koniec będziecie mogli wziąć udział w naszym słynnym SLAMie poetyckim w Bibliotece.

Czytaj dalej

DKK w Wypożyczalni nr 17: Marie Aubert “Dorośli”

W czwartek 28 września 2023 o godz. 18.30 Wypożyczalnia nr 17 zaprasza na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Porozmawiamy o książce Marie Aubert “Dorośli”. Obowiązują zapisy: b17@bpwlochy.waw.pl, +48 (22) 667 00 00.

Czytaj dalej

DKK w Wypożyczalni nr 71: Kornel Makuszyński – nie tylko dla dzieci

We wtorek 26 września 2023 o godz. 11.00 Wypożyczalnia nr 71 zaprasza na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Porozmawiamy o twórczości Kornela Makuszyńskiego.

Czytaj dalej

English Book Club

Bezpłatne warsztaty dla młodzieży, na których czytamy i rozmawiamy o książkach napisanych w języku angielskim.

Czytaj dalej

Prezentacja twórczości prof. Jerzego Nowosielskiego z prelekcją Elżbiety Przyłuskiej

Dla uczestników spotkań mamy publikację Zofii Łukomskiej-Chojeckiej ,,Jerzy Nowosielski w Wesołej: przewodnik po kościele i kaplicy parafii pw. Opatrzności Bożej w Warszawie-Wesołej”.

Czytaj dalej

Stwórzmy wspólnie etiudę inspirowaną sceną z filmu “MIŚ”

Biblioteka Bemowo zaprasza mieszkańców do wspólnego stworzenia nowej odsłony kultowej sceny z filmu „Miś” Stanisława Barei.

Czytaj dalej

Gawędy na Gawędziarzy w Rembertowie

Daj się uwieść opowieści i weź udział w wydarzeniach realizowanych w ramach projektu Gawędy na Gawędziarzy. Już jesienią w rembertowskiej bibliotece odbędą się warsztaty sztuki opowiadania historii, a także spektakle, które zabiorą słuchaczy do fantastycznego świata  mitów, bajek i podań ludowych.

Czytaj dalej