Aktualności

Rajd rowerowy Odjazdowy Bibliotekarz 2022

W sobotę (14 maja) odbyła się kolejna edycja rajdu rowerowego „Odjazdowy Bibliotekarz”. Centralnym punktem imprezy było spotkanie z Iwoną Bal i premiera jej „Przewodnika rowerowego po Warszawie Wesołej” wydanego przez Urząd Dzielnicy w ramach budżetu obywatelskiego. Rajd wpisuje się w obchody 20-lecia włączenia Wesołej w struktury Warszawy.

Czytaj dalej

„Nawet myszy idą do nieba”

Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr XXXI zaprasza 21 maja na bezpłatny pokaz filmu „Nawet myszy idą do nieba”.

Czytaj dalej

Koncert z okazji Dnia Matki w Rembertowie

“LOVE STORY czyli STORY TO LOVE” na głos, fortepian i kipiącą wyobraźnię. Wyjątkowy spektakl Magdaleny Kumorek, one-woman show i koncert w jednym odbędzie się w piątek 27 maja, o godzinie 19 w bibliotece przy ul. Gawędziarzy 8.

Czytaj dalej

Maj – Europejski Miesiąc Różnorodności

W maju w całej Europie obchodzony jest Europejski Miesiąc Różnorodności, który w tym roku przebiega pod hasłem “Budowanie mostów”. W ramach obchodów organizowane są liczne wydarzenia i podejmowane są inicjatywy na rzecz zwiększania widoczności różnych grup ludzi – szczególnie tych zagrożonych wykluczeniem.

Czytaj dalej

Pomagamy najlepiej jak umiemy!

12 maja w Wypożyczalni Poliglotka odbyło się spotkanie dla przedstawicieli wolskich szkół podstawowych i przedszkoli, podczas którego zespół wydawnictwa Klett Polska zaprezentował publikacje służące ułatwieniu komunikacji pomiędzy polskimi i ukraińskimi dziećmi.

Czytaj dalej

IX edycja Festiwalu Sąsiedzkiego Wespół w Zespół dla Solca

Zapraszamy na Festiwal Sąsiedzki w Śródmieściu.

Czytaj dalej

5-lecie Wypożyczalni na Mozarta! 🕔

Wypożyczalnia dla Dorosłych, Młodzieży i Dzieci nr 140 (Mozarta 1) świętuje swoje 5-lecie! Czytelników czekają ciekawe wydarzenia, które odbędą się od poniedziałku do piątku w dniach 16−20 maja.

Czytaj dalej

„Z Rembertowa w świat” – trzecia opowieść o Maroku

Kolejne spotkanie z cyklu „Z Rembertowa w świat” odbędzie się 13 maja o godz. 18:00 w sali widowiskowej Biblioteki przy ul. Gawędziarzy. Wydarzenie organizowane jest w ramach ogólnopolskiej akcji Tydzień Bibliotek 2022, zatytułowanej „Biblioteka – świat w jednym miejscu”. Prelekcja „Maroko – z pustyni nad ocean” zamyka trzyczęściową prezentację „Maroko – historia pewnej miłości”, której autorami są rembertowscy podróżnicy: państwo Aleksandra i Adam Białoń.

Czytaj dalej

Bezpłatne kursy języka polskiego

Kursy języka polskiego dla dzieci i młodzieży z Ukrainy w Multimedialnej Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży na Tynieckiej

Czytaj dalej