Niedźwiedź i szept wiatru

Ta filozoficzna przypowiastka opowiada o potrzebie zmiany, którą odczuwają wszyscy ludzie, a może także zwierzęta. Chociaż droga do nowego życia bywa trudna, warto ją przejść, doświadczyć czegoś, rozwijać się, poznać nowych przyjaciół, zobaczyć inne kraje.

Czytaj dalej

Książka, która nie chciała być czytana

Debiut książkowy szwedzkiego pisarza, prezentera, scenarzysty i aktora. Pomysłowa i zabawna opowieść o mądrej książce, która stara się przechytrzyć czytelnika.

Czytaj dalej

Tatusiowie czasami

Autor na przykładzie wymyślonej rodzinki nosorożców, pokazuje idealny obraz wspólnoty, w której każdy członek pełni wyznaczoną funkcję. Silny, wielki i nieporadny tata jest jej niezbędnym członkiem.

Czytaj dalej

Superniania kontra trzyletni Antoś

Temat ochrony dzieci przed krwiożerczymi mediami jest bardzo aktualny. Jedni widzą potrzebę uregulowania przepisów i respektowania praw najmłodszych. Inni, włącznie z rodzicami, zachęcają swoje pociechy do udziału w popularnych talent show.

Czytaj dalej

Giant

Czytelnik odkrywa świat budowniczych drapaczy chmur, ludzi ze słynnego zdjęcia, ukazującego mężczyzn siedzących na zawieszonej w przestworzach metalowej belce. To twardziele przyzwyczajeni do widoku krwi.

Czytaj dalej

Hajland. Jak ćpają nasze dzieci

„Projekt dziecko” jest porażką. Potomek zawiódł rodziców, nie spełnił ich oczekiwań i należy go odstawić do naprawy. To zestawienie korporacyjnego słownictwa z relacjami między najbliższymi ludźmi dobrze pokazuje, jak dorośli nie radzą sobie z uczuciami, zastępują je liczbami, tabelkami.

Czytaj dalej

Trzy żywioły

Kossak barwnie opowiada o zwierzętach. Czasami stawia je człowiekowi za wzór. Opisując zachowania wilków podkreśla rolę przywódcy, który nie może być głupim dyktatorem wymuszającym władzę i bezwzględny posłuch, bo to oznaczałoby śmierć stada. Szef nie leży w ciepłej noże, nie odpoczywa, nie czeka, ale szuka, tropi i znajduje pożywienie. Jego pozycja oznacza prestiż, a nie siłę.

Czytaj dalej

Dobra nasza! Polska – przewodnik dla dzieci

Publikacja idealna na okres wakacyjny. Uczy planować podróże i wybierać atrakcje turystyczne.

Czytaj dalej

A tam, cicho być! Biografia Bohdana Smolenia

Bohdan Smoleń już we wczesnej młodości przejawiał talent aktorski. Był niewysoki, szczupły i raczej cichy, ale gdy się odzywał, rozbawiał wszystkich.

Czytaj dalej

Magiczna podróż Flory

Tym razem bohaterką jest pięcioletnia Flora. Szykuje się z rodziną do wakacyjnego wyjazdu. Tata wynajmuje mały autobus, bo jedzie z nimi jeszcze Pola z rodzicami. Droga szybko zaczyna się dłużyć, ale rodzice mają na to swoje sposoby.

Czytaj dalej