O Menopauzie. Czego ginekolog Ci nie powie

Książka napisana przez dziennikarkę i doktora nauk medycznych jest próbą wprowadzenia do publicznej dyskusji wciąż wstydliwego tematu klimakterium.

Czytaj dalej

Zakochaliśmy się w nadziei

Debiutancka książka młodej Francuzki, mieszkającej i tworzącej w Stanach Zjednoczonych. Jest to – zgodnie z zamysłem wydawcy – propozycja dla starszej młodzieży, jednak bardziej zainteresuje ona dorosłych. 

Czytaj dalej

Max Verstappen: nowy król Formuły 1. Nieautoryzowana biografia

Nieautoryzowana biografia Maxa Verstappena to pierwsza literacka możliwość spotkania z tym wybitnym kierowcą zaoferowana polskim czytelnikom. Można spokojnie założyć, że nie ostatnia, gdyż młody Holender bije wszelkie rekordy i – jak pokazują obserwacje zmagań bolidów – nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. 

Czytaj dalej

Choroba idzie ze mną. O psychiatrii poza szpitalem

Społeczny wymiar prezentowanego reportażu, wzmacniany opisami codzienności bohaterów, prezentowany jest na tle rozważań o charakterze medycznym, dzięki czemu książka ta może zainteresować szerokie grono czytelników. Warto przy tym podkreślić, że jest ona świetnie napisana i przemyślana. Omawiany reportaż jest bez wątpienia udanym debiutem literackim nagradzanej dziennikarki.

Czytaj dalej

Ty pieronie! Biografia Franciszka Pieczki

Prezentowana książka to hołd złożony przez polską pisarkę jednemu z najwybitniejszych aktorów przełomu wieków – Franciszkowi Pieczce, który wykreował tak niezapomniane role jak Gustaw Jeleń, Jańcio Wodnik czy Stach Japycz.

Czytaj dalej

Bielmo. Niezwykły przypadek Edgara Allana Poe

Ta niezwykła książka skierowana jest do wszystkich miłośników Edgara Allana Poe i nietuzinkowych kryminałów.

Czytaj dalej

Miasto zwane samotnością. O Nowym Jorku i artystach osobnych

Pierwsza na polskim rynku książka wielokrotnie nagradzanej brytyjskiej dziennikarki to kolejna w jej dorobku wyprawa w świat artystów.

Czytaj dalej

Sprzedam dinozaura. Paleontolodzy, kolekcjonerzy i przemyt skamielin

Niestandardowa książka skierowania niekoniecznie do amatorów tematyki paleontologicznej. Autorka bowiem – amerykańska dziennikarka – ma ewidentnie ambicje powieściopisarskie.

Czytaj dalej

Mnich, który kochał koty. Siedem nauk

Propozycja dla miłośników literatury podróżniczej to książka o nieco innym charakterze i nieco odmiennej podróży.

Czytaj dalej

W Afryce

Prezentowana książka jest częścią afrykańskiej trylogii zaproponowanej czytelnikom przez polskiego podróżnika, dyplomatę i przedsiębiorcę. Jest ona również elementem pewnej tradycji w polskiej literaturze podróżniczej, która już od czasów „Hebanu” Ryszarda Kapuścińskiego fascynuje się Czarnym Lądem.

Czytaj dalej