Po drugiej stronie różdżki

Po drugiej stronie różdżki

Tom Felton

WydawcaAlbatros
Miejsce wydaniaWarszawa
Rok wydania2023
EAN (ISBN)9788367512855
Opis w Katalogu Centralnym

Pełna humoru i zaskakującej jak na wiek autora dojrzałości opowieść o dorastaniu człowieka żyjącego w cieniu wielkiej sagi o Harrym Potterze. Książka opisywana przez wydawcę jako autobiografia Toma Feltona – odtwórcy roli Draco Malfoya w cyklu filmowym o małym czarodzieju – jest w istocie zbiorem anegdot i przemyśleń dotyczących wyjątkowej przygody filmowej autora. Ten aspekt zainteresuje oczywiście wielbicieli twórczości J.K Rowling, szczególnie tych, którzy dorastali razem z uczniami Hogwartu. Warto przy tym podkreślić, że Felton nie szczędzi opowieści czy żarcików dotyczących swoich koleżanek i kolegów z obsady, co powinno także spotkać się z uznaniem wielbicieli kina.

Prezentowana książka jest jednak także ciekawym obrazem niebanalnego młodego człowieka. Tom Felton bowiem pokazuje się czytelnikom jako racjonalny obserwator rzeczywistości, niewolny od typowo brytyjskiego humoru. Emanujący wręcz skromnością młodzieniec opisuje swoje wzloty i upadki, z wielką pokorą podchodząc do ludzi i wydarzeń, których spotkał w życiu. Choć sam przebieg jego kariery jest dość znany i w tym zakresie niewiele znajdziemy tu nowych informacji, to postać, jaka wyłania się zza wszystkich tych opowieści jest niewątpliwie godna zainteresowania i niezwykle oryginalna.

Książka napisana jest w gawędziarskim stylu, dzięki czemu przyjemnej lektury w jej towarzystwie mogą zaznać niemal wszyscy czytelnicy.