#spotkanie autorskie

Spotkanie autorskie z Magdaleną Gajdą – My, skrajnie otyli

Przedpremierowe spotkanie z autorką poruszającego, napisanego z wnikliwością i empatią reportażu „My, skrajnie otyli”!!! To pierwsza na polskim rynku wydawniczym książka, w której Polacy chorzy na otyłość skrajnie olbrzymią opowiadają o swoim życiu, a specjaliści próbują dociec, jak to się dzieje, że u niektórych z nas otyłość rozwija się do tak krańcowej postaci, że nas zabija.

Czytaj dalej

BOOKiety na Wierzbnie — Czasem blizny proszą o głos

Zapraszamy na spotkanie autorskie z poetką Danutą Bartoszuk, filolożką, bibliotekarką, nauczycielką, tłumaczką. Pochodzi z Mazur Garbatych. Będzie promowała swój ostatni tomik „Tkanka bliznowata” (2023).

Czytaj dalej

BOOKiety na Wierzbnie — człowiek, jaki jest…

Czytelnia Naukowa nr XXI zaprasza na spotkanie autorskie z Renatą Kopczewską, dziennikarką, tłumaczką i przewodniczką, wokół jej książki i bohaterów historii prawdziwych opisanych w tym zbiorku. W związku z 81. rocznicą wybuchu powstania w getcie warszawskim Autorka skupi się na wspomnieniach ocalałych z holokaustu, więźniach obozu w Auschwitz, Płaszowa i getta w Będzinie.

Czytaj dalej

Zygmunt Miłoszewski w Bibliotece w Rembertowie

Spotkanie autorskie z Zygmuntem Miłoszewskim odbędzie się 22 kwietnia (poniedziałek)  o godz. 19.00 w sali widowiskowej Biblioteki przy ul. Gawędziarzy 8. Autor to nie tylko znakomity polski pisarz, ale także ceniony scenarzysta i publicysta.

Czytaj dalej

“Albania – Ismail Kadare i jego literackie inspiracje”. Rozmowa z Markiem Jeziorskim i dr. Rigelsem Halilim w Wilanowie

8 kwietnia o godz. 18:30 w Bibliotece Głównej z Markiem Jeziorskim i dr. Rigelsem Halilim będziemy rozmawiać o twórczości I. Kadarego.

Czytaj dalej

Zaczytany Wilanów – Spotkanie z Magdaleną Żelazowską “Ameryka w szpilkach, USA kobiecym okiem”

14 marca o godz. 18:30 Biblioteka przy ul. Kolegiackiej 3 zaprasza na podróż po Stanach z Magdaleną Żelazowską.

Czytaj dalej