Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży Nr 55

ul. Gawędziarzy 8
e-mail: wypozyczalnia55@bprembertow.waw.pl

Zygmunt Miłoszewski w Bibliotece w Rembertowie

Spotkanie autorskie z Zygmuntem Miłoszewskim odbędzie się 22 kwietnia (poniedziałek)  o godz. 19.00 w sali widowiskowej Biblioteki przy ul. Gawędziarzy 8. Autor to nie tylko znakomity polski pisarz, ale także ceniony scenarzysta i publicysta.

Swoją literacką drogę rozpoczął w 2005 roku debiutując powieścią “Domofon”, utrzymaną w konwencji horroru. Jego druga książka, “Uwikłanie”, wydana w 2007 roku, spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem czytelników. Pierwsza część kryminalnego cyklu o prokuratorze Teodorze Szackim przyniosła mu prawdziwą sławę i zyskała status bestsellera. Kolejne części tego cyklu – “Ziarno prawdy” i “Gniew” cieszyły się również bardzo dużym powodzeniem.

W 2014 roku Zygmunt Miłoszewski został uhonorowany Paszportem Polityki. Nie ogranicza się jednak tylko do kryminałów – jego talent literacki wyraża się również w innych gatunkach. Powieści takie jak “Bezcenny” czy “Jak zawsze” podkreślają jego wszechstronność i umiejętność poruszania różnorodnych tematów. Ponadto, dla młodszych czytelników stworzył cykl “Hydropolis” oraz baśń dla dzieci zatytułowaną “Góry żmijowe”.

Spotkanie to niepowtarzalna okazja, aby poznać twórczość tego wybitnego autora oraz porozmawiać z nim na temat jego pisarskiego świata. Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników literatury na to wydarzenie!

Wstęp wolny.

Na spotkaniu nie będzie możliwości zakupu książek.

Spotkanie realizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego.