Biblioteka Główna (Wypożyczalnia 52)

ul. Kolegiacka 3
e-mail: wilanow@bibliotekawilanowska.pl

Spotkanie autorskie z Katarzyną Puzyńską w Wilanowie

Kto: Wilanowska Biblioteka Publiczna
Co: Spotkanie autorskie z Katarzyną Puzyńską
Kiedy: czwartek, 13 czerwca, godz. 18:30
Gdzie: Biblioteka Główna, ul. Kolegiacka 3

Muminki to jej znak rozpoznawczy. Jest wszechstronna – ukończyła psychologię, kilka lat wykładała na uniwersytecie, potem zajęła się pisaniem. Od niedawna możecie obejrzeć serial na podstawie jej książki. Kocha zwierzęta, Hiszpanię, Skandynawię, muzykę rockową. Jeśli nie pisze, to biega albo pomaga zwierzętom.

W swoim dorobku ma serię kryminałów, dwie powieści fantasy, horror, książki non-fiction. Prowadziła program “Opowiem ci o zbrodni”. Była jurorką w konkursie Gwiazdozbiór Kryminalny Kujawy i Pomorze.

Z Katarzyną Puzyńską porozmawiamy o zamiłowaniu do fantastyki i jej pierwszych krokach w tym gatunku – czyli serii “Grodzisko”. Dowiemy się, skąd u pisarki słabość do mitologii słowiańskiej. Będziemy mówić o “Bezgłosie” i jego niezwykłych bohaterach. Nie zabraknie pytań o Lipowo i wydarzenia z nim związane oraz tematów policyjnych.

Spotkanie sfinansowane ze środków z Budżetu Obywatelskiego 2024.

djęcie Katarzyny Puzyńskiej, okładki książek "Żadanica", "Zgłoba", "Chąśba", "Sąpierz", "Bezgłos", informacja o wydarzeniu, logotypy