Wizyta w Storytece

Wczoraj, w Storyteka, odbyła się wizyta studyjna zorganizowana przez Fundacja FRSI w ramach projektu “Książki bez granic”, współfinansowanego w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus+.
W wizycie uczestniczyły bibliotekarki i pracowniczki organizacji społecznych współpracujących z bibliotekami z Kolonii w Niemczech, Trondelag w Norwegii oraz z Kijowa w Ukrainie. Na spotkaniu były obecne również przedstawicielki Fundacja Powszechnego Czytania.
 
 
Nasi goście byli zainteresowali poznaniem specyfiki pracy bibliotek w Polsce.
Mieliśmy okazję opowiedzieć nieco o naszej Storytece – bibliotece dla dzieci i młodzieży w centrum handlowym Galeria Młociny. Storyteka to niecodzienna biblioteka, jest połączeniem tradycyjnej biblioteki ze światem nowych technologii. Na ponad 200 metrach kwadratowych znajdują się wypożyczalnia z bogatymi zbiorami książek, komiksów, audiobooków i gier, a także nowoczesna przestrzeń gamingowa, która jest wyposażona w komputery, konsole i najnowsze tytuły do ogrania. Storyteka to nie tylko miejsce i rzeczy, ale też obszerna oferta warsztatowa. Obejmuje ona zajęcia edukacyjne, artystyczne, literackie, przyrodnicze, naukowe, kulinarne oraz rękodzielnicze, jak również „kodowanie na dywanie”, naukę programowania i robotyki przy użyciu klocków LEGO Education czy Ozobotów.
Naszym gościom serdecznie dziękujemy za odwiedziny, a Was zapraszamy do naszych bibliotek! 😍