stycznia

Biblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy

ul. Jana Nowaka-Jeziorańskiego 24
tel.: /22/ 277 61 00
e-mail: biblioteka@bppragapd.pl

• dzieci

Zapraszamy serdecznie na finisaż twórczości “Biel kontra kolor” Hanny Sobeckiej, który odbędzie się 14 stycznia 2020 r. w Bibliotece Publicznej im. Z. J. Rumla przy ul. Meissnera 5.
W ramach wydarzenia przewidujemy również występ grupy Viva el Cajon, prezentującej etniczną muzykę perkusyjną.

Wystawa będzie dostępna w gmachu Biblioteki w dniach 2 grudnia 2019 – 16 stycznia 2020.

Biogram artystki:
“Moją największą pasją jest sztuka. Była ze mną przez lata nieciekawej pracy, pozwalała mi oderwać się od dnia codziennego, dawała inspirację. Malowałam okazjonalnie już od dziecka. Dopiero po zakończeniu pracy zawodowej, mogłam bez ograniczeń zająć się tym, co lubię najbardziej, czyli rysunkiem, malarstwem i tworzeniem biżuterii. Zaczęłam udoskonalać technikę malarską pod czujnym okiem Andrzeja Filipowicza, instruktora malarstwa w Ośrodku Kultury Seniora, a wrażliwości artystycznej dostarczała mi artystka Ania Mackiewicz. Ukończyłam kurs “Akademia Otwarta – dorośli do sztuki” realizowany na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. To, co zobaczycie na kolejnej już wystawie, jest efektem przemyśleń i pracy z ostatnich pięciu lat. Szczególnie bliskie są mi klimaty staropraskie, chociaż mieszkam na Pradze od niedawna. Zima to czas mrozu i śniegu. Czekamy na ciepło i słońce. Dlatego w tę zimową porę ogrzewam się przy moich kolorowych obrazach. Tego życzę i Wam”.
Hania Sobecka

Obraz może zawierać: tekst