marca

Czytelnia Pod Sowami (Dział Czytelni Naukowej Nr XVI)

ul. gen. J. Zajączka 8
tel.: 22 121-76-28
e-mail: czytelnia@bpzoliborz.pl

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy zaprasza na prelekcję, poświęconą kulturze, tradycji i historii Maroka. Zaskakujące i nieznane ciekawostki przedstawi Anna Kłossowska – dziennikarka, pisarka, podróżniczka i blogerka.

Maroko, czyli jedno z najbardziej barwnych państw Afryki zachwyca turystów swoją różnorodnością krajobrazową. To także piaszczyste plaże z bryzą znad oceanu. Państwo to słynie z połączenia nowoczesności z zabytkową architekturą w postaci medyn, pałaców czy też meczetów. Do dyspozycji mamy np. Valleé des Oiseaux, czy też Jardin de Olhão. Jednak Maroko to nie tylko sama natura i piękne ogrody. Warto odwiedzić tamtejsze muzea, ponieważ kraj ten słynie również z zabytkowych eksponatów, z czasów plemiennych. Wpływy arabskie odczuwane są także w kuchni.

Anna Kłossowska – dziennikarka z zawodu i zamiłowania. Współpracuje z PLL LOT, Życiem i Życiem Warszawy, Travelerem, National Geographic oraz Poznaj Świat. Jej artykuły cieszą się dużym uznaniem wśród czytelników prasy podróżniczej. W chwilach wolnych eksperymentuje w kuchni, czyta książki i chodzi na długie spacery z przygarniętym psem-wielorasowcem o włoskim imieniu Fabio.

Czytelnia Pod Sowami (Dział Czytelni Naukowej Nr XVI)

ul. gen. J. Zajączka 8
tel.: 22 121-76-28