Biblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy

ul. Jana Nowaka-Jeziorańskiego 24
tel.: /22/ 277 61 00
e-mail: biblioteka@bppragapd.pl

Warszawskie Dni Seniora w Bibliotece Publicznej na Pradze-Południe

W dniach 25 września-2 października odbędą się Warszawskie Dni Seniora. My również przygotowaliśmy ciekawą ofertę działań dla naszych Seniorów! Zapraszamy serdecznie do zapoznania się w programem:

1. Akcja „Co czyta Senior Twój głos ma znaczenie” prowadzona w Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 62 przy ul. Egipska 7 (wydarzenie stacjonarne, prezentowane i promowane na Facebooku Biblioteki Publicznej na Pradze-Południe oraz Biblioteki na Egipskiej). Akcja będzie polegać na wypożyczaniu seniorom książek w specjalnych pakietach (opakowane w szary papier, opatrzone intrygującym tytułem). W pakiecie będą trzy książki: dwie z wypożyczalni (do zwrotu) i jedna w prezencie. Zadaniem uczestnika będzie przeczytanie książek i podzielenie się z bibliotekarzem opinią na ich temat (rozmowa/ankieta). W pakiecie będą umieszczone również pytania dotyczące preferencji czytelniczych seniora, posłużą one do określenia pytania „Co czyta senior?”. Opinie Czytelników zostaną opublikowane na Facebooku na zakończenie i podsumowanie akcji. Opublikujemy też listę książek, które najbardziej podobają się naszym Seniorom. Akcja będzie prowadzona w wybrane dni tygodnia, tj. we wtorki i czwartki przez cały czas trwania Warszawskich Dni Seniora, aż do połowy października 2021.
  1. Wystawa malarstwa Barbary Filipiak pt. „Kolor, nasycenie, jasność” w Galerii Słonecznej w budynku biblioteki przy ul. Meissnera 5 (wrzesień – październik 2021);
  1. „Od Saurera do Ikarusa. Historia autobusów miejskich w Warszawie” – spotkanie varsavianistyczne z Mariuszem Prządakiem w Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 40 przy ul. Paca 46 (w przypadku zaostrzenia ograniczeń pandemicznych transmisja online na Facebooku Biblioteki). Wydarzenie odbędzie się 30 września o godz. 17.00.
  1. Akcja edukacyjna „Seniorze, zaloguj się do biblioteki!” – indywidualne szkolenia dla seniorów (bez zapisów) prowadzone przez bibliotekarzy Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 78 przy ul. Majdańskiej 5 (przez cały czas trwania Warszawskich Dni Seniora, w godz. 12.00-16.00). Dla tych, którzy z różnych powodów nie będą mogli uczestniczyć w indywidualnych spotkaniach, będzie przygotowany filmik informujący, jak krok po kroku można korzystać z systemu.
  1. Konwersatorium z języka angielskiego dla seniorów prowadzone przez Katarzynę Kurowską – zajęcia w Sali Dydaktycznej przy ul. Meissnera 5, na których seniorzy będą mieli okazję sprawdzić i rozwinąć umiejętność mówienia po angielsku. Konwersatorium odbędzie się 1 października 2021 r. w godzinach 13.00-14.00 dla grupy maksymalnie 15-osobowej. Poziom średniozaawansowany, temat zajęć: „Duchowe odrodzenie”.