Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy

fax.: 22 814 24 07 wew. 7
e-mail: info@multibiblioteka.waw.pl

“Inspirująca Biblioteka Roku”

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy, zdobyła II miejsce w Konkursie o nagrodę Marszałka Województwa Mazowieckiego “Inspirująca Biblioteka Roku” 2018, za projekt  Z teatrzykiem Kamishibai przez pokolenia”.

W ramach projektu, odbyły się spotkania sąsiedzkie w formie warsztatów pisarskich i ilustratorskich. Projekt zakładał stworzenie przez mieszkańców naszej Dzielnicy, historyjek obrazkowych do krótkich tekstów przeznaczonych dla dzieci młodszych. Finałem projektu było wydanie nakładem Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy i Wydawnictwa Literackiego Białe Pióro, 14 bajek w postaci kart narracyjnych do teatrzyku Kamishibai.

Jest nam niezmiernie miło, że działania na rzecz promowania książki i czytelnictwa, oraz współpraca z lokalnymi partnerami w tworzeniu ciekawej oferty kulturalno-edukacyjnej dla mieszkańców Targówka zostały pozytywnie ocenione.

dyplom dla biblioteki na Targówku za zajęcie 2 miejsca w konkursie na inspirującą bibliotekę roku