czerwca

Biblioteka “Przy Baleya” (W99, BD48)

ul. S. Baleya 9
e-mail: przybaleya@bpochota.waw.pl

Zapraszamy na wieczór z Iwonną Buczkowską, która zaprezentuje swoją własną twórczość satyryczną, ale także liryczną – wiersze, monologi, piosenki.
Iwonna Buczkowska pisze wiersze, teksty piosenek, monologi, opowiadania, scenariusze, libretta musicali.
Iwonna Buczkowska również śpiewa i układa do swoich tekstów melodie. Zarówno lirycznie i satyrycznie, dla dorosłych, jak i dla dzieci. Wydała kilka książek (najważniejsza to: “O doboszu, drewnianym ludku, który mieszkał w ogródku”). Pisanie i śpiewanie przyszło do niej późno  (posiada wykształcenie politechniczne), ale zdążyła już zostać laureatką wielu konkursów literackich, wokalnych i recytatorskich.
Jako satyryczka zdobywa liczne nagrody, m.in.: I miejsce w Turnieju Wypowiedzi Satyrycznej o Laur Wiecha, II miejsce w Turnieju Małych Form Satyrycznych w Bogatyni, dwie nagrody publiczności (w kategoriach: wokalna i recytatorska) w XXVI Ogólnopolskich Spotkaniach Recytatorów i Śpiewających Poezję “Amor sprawił…”, wyróżnienie na VI Festiwalu Piosenki Dołującej oraz II miejsce w II Ogólnopolskim Konkursie na krótką satyryczną formę radiową “Cały Kazio”.
Do jej wierszy napisali muzykę m.in.: Jerzy Satanowski, Urszula Borkowska, Paweł Stankiewicz, Roman Ziemlański, Małgorzata Biesaga. Jej teksty, w wykonaniu aktorów Teatru Polskiego Radia, od lat emitowane są w radiowej “Trójce”.

Podczas wieczoru będzie jej akompaniował pianista Janusz Kleinwächter, absolwent Akademii Muzycznej we Wrocławiu.

Spotkanie organizowane w ramach Budżetu partycypacyjnego.

Biblioteka “Przy Baleya” (W99, BD48)

ul. S. Baleya 9
e-mail: przybaleya@bpochota.waw.pl