lipca

ul. L. Kondratowicza 23
e-mail: w98@multibiblioteka.waw.pl

• dzieci

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy zaprasza na warsztaty podróżnicze pt. “Słoneczna Grecja”.

Uczestnicy warsztatów poznają piękne greckie krajobrazy, przymierzą starożytne togi oraz maski teatralne. Będzie można zatańczyć znaną wszystkim zorbę, trzymając w rękach wielką grecką flagę oraz zobaczyć jak wygląda zmiana żołnierskiej warty w Atenach.

Prowadzący zajęcia, opowie wiele ciekawostek na tematy podróżnicze greckiej kuchni. Pokaże tamtejszą lalkę kuchenną, ceramikę oraz pieczęć z wosku z podobizną Afrodyty.

Na koniec zajęć każde dziecko będzie mogło wykonać dowolną techniką grecką flagę.

Zajęcia poprowadzi podróżnik z Firmy Poznajemy Świat – osoba z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi.

Warsztaty realizowane zostaną w ramach projektu “Alternatywa dla komputera czyli rodzinne warsztaty kreatywne” z budżetu partycypacyjnego na rok 2019.

Panorama Grecji

Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży Nr 98