czerwca

Biblioteka Główna (Wypożyczalnia 52)

ul. Kolegiacka 3
e-mail: wilanow@bibliotekawilanowska.pl

• dzieci

Po raz pierwszy Dzień Ojca obchodzono w 1910 roku w Stanach Zjednoczonych, dokładniej w miasteczku Spokane. Jego tradycja narodziła się po sukcesie Dnia Matki. Postanowiono, że każde z rodziców zasługuje na swoje święto, są przecież tak samo ważni. Oficjalnie jednak święto to ustanowiono dopiero w 1972 roku. Podobnie jak Dzień Matki święto wszystkich ojców obchodzone jest w różne dni roku w zależności od kraju.

Portugalia, Hiszpania i Włochy celebrują je we wspomnienie św. Józefa. W Niemczech przypada w dniu Wniebowstąpienia Pańskiego. Litwa świętuje w pierwszą niedzielę czerwca, Austria w drugą, natomiast Wielka Brytania w trzecią. W Polsce obchodzimy Dzień Ojca 23 czerwca.

To świetna okazja by spędzić wspólnie czas, pokazać, że ojcowie są dla nas ważni i odgrywają wielką rolę w naszym życiu. By wyrazić wdzięczność i miłość naszym tatusiom zapraszamy dzieci na warsztaty “Mój super tata”, które odbędą się 14 czerwca (piątek) o godz. 17.00 w Bibliotece Głównej przy ul. Kolegiackiej 3 oraz w Fili przy ul. Radosnej 11. W czasie zajęć wcielimy się w rolę projektantów i wykonamy fantazyjne zestawy na biurko oraz okładki na książki.

Biblioteka Główna (Wypożyczalnia 52)

ul. Kolegiacka 3
e-mail: wilanow@bibliotekawilanowska.pl