sierpnia

Czytelnia Pod Sowami (Dział Czytelni Naukowej Nr XVI)

ul. gen. J. Zajączka 8
tel.: 22 121-76-28
e-mail: czytelnia@bpzoliborz.pl

Podczas tego interaktywnego warsztatu przyjrzymy się znaczeniu uważności w naszym życiu.
– Co to znaczy żyć uważnie?
– Czy uważność, to to samo co uwaga?
– Kiedy jesteśmy uważni, a kiedy nie? Czym jest uważność?
– Jak chaos myśli, emocji, działań wpływa na nasze zdrowie psychiczne i fizyczne?
– Jak praktykować uważność na co dzień? Jak ona może podnieść jakość życia?

Na te pytania, wspólnie tego wieczoru, poszukamy odpowiedzi w otwartej rozmowie.
Formuła warsztatu jest prosta – przyjdź, zasiądź z nami wygodnie. Doświadcz ćwiczeń uważności (mindfulness).
Następnie – jeśli zechcesz – podziel się swoją perspektywą w otwartej rozmowie. Jeśli zaś wolisz tylko słuchać – otwórz się na inspiracje refleksjami innych.

Warsztat – ćwiczenia uważności oraz rozmowy o doświadczaniu jej w praktyce – poprowadzi:

Alicja Kuczyńska-Krata
Mediator/superwizor, terapeuta relacji. Trener empatycznej komunikacji. Pedagog z podejściem coacha. Poetka i kulturoterapeutka. Autorka poetyckiej książki, poświęconej wrażliwości – “Obrazy poruszone słowami” (Wydawnictwo Difin, Warszawa 2018). Autorka wielu artykułów o relacjach, związkach, uważności, empatii, dialogu w rozwiązywaniu konfliktów. Założycielka i prezes Zarządu Fundacji MEDIARE. Pomysłodawczyni i realizatorka projektów: “SENSytywni.pl”, “Mediator w społeczności”, “Szkoła Miłości”.

Spotkanie odbędzie się w ramach programu kulturalno-oświatowego Miejsca Aktywności Lokalnej w Czytelni Pod Sowami.

Czytelnia Pod Sowami (Dział Czytelni Naukowej Nr XVI)

ul. gen. J. Zajączka 8
tel.: 22 121-76-28