października

ul. Z. Romaszewskiego 19
e-mail: sekretariat@bibliotekabielany.waw.pl

• dzieci

Galeria w Bibliotece Publicznej Dzielnicy Bielany m.st Warszawy, zaprasza na wystawę zdjęć bielańskich ptaków.

Wystawę można oglądać od 4 października do 10 listopada 2019 w godzinach otwarcia biblioteki.

Sama artystka napisała o sobie:
Fotografia, to moja wielka pasja, która ożywa wraz z nowymi fascynacjami otaczającym mnie światem. Jedną z tych fascynacji jest przyroda bielańska, a w niej ukryte między gałęziami i konarami drzew ptaki. Bogactwo gatunków zadziwia mnie i zaskakuje za każdym razem, kiedy wyruszam z aparatem do naszych lasów i parków. Najbardziej intrygująca jest niewiadoma, co przyniesie wypad “na ptaki”, czy uda się odkryć jakiegoś nowego mieszkańca lasu i jeszcze go sportretować! Muszę przyznać, że las jeszcze nigdy mnie nie zawiódł, zawsze ma dla mnie jakąś niespodziankę. Moja przygoda z “zoomem na ptaki” trwa od niedawna. Jeszcze kilka lat temu świat ptaków był mi daleki, umiałam rozpoznać jedynie gołębia i wróbla. Los jednak sprawił, że wokół mnie pojawili się wspaniali ludzie, którzy rozbudzili we mnie chęć poznania świata, którego do tej pory nie znałam i nie dostrzegałam. Dzięki ich wskazówkom nauczyłam się wsłuchiwać w głosy lasu i patrzeć widzącymi oczami. Wokół nas jest świat przyrody pełen bogactw, który każdy z nas ma szansę dostrzec, trzeba tylko zwolnić, czasem przystanąć i rozejrzeć się dokoła.

Zapraszam serdecznie Joanna Radziejewska

Wystawa-zoom-na-ptaki-bielan