Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wola m.st. Warszawy

al. Solidarności 90
e-mail: biblioteka@bpwola.waw.pl

11 maja otwieramy część wolskich Bibliotek

Z przyjemnością informujemy, że od 11 maja będą otwarte wybrane filie Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Wola. Oto najważniejsze informacje dotyczące lokalizacji, godzin otwarcia oraz zasad funkcjonowania placówek.

Od 11 maja będą otwarte:

Placówki te będą czynne w godzinach:

poniedziałek, wtorek godz. 9:00 – 15:30
środa, czwartek, piątek 12:00 – 19:00

WAŻNE:

III Czytelnia Naukowa będzie działała w zmienionej formule. Nie będzie można korzystać ze zbiorów na miejscu, a jedynie wypożyczać literaturę – maksymalnie 5 sztuk na czas do 7 dni.

– Uruchamiamy Bibliotekę przy ul. Żytniej, ale tylko część dla dorosłych. Część dziecięca nadal będzie zamknięta.

– Materiały biblioteczne wypożyczone z filii, które są zamknięte można zwracać do wszystkich otwartych wolskich placówek (wyjątkiem jest Biblioteka na Bielskiego – książki wypożyczone z tej filii będzie można zwracać do innych placówek od 25 maja). Książki wypożyczone z otwartych obecnie bibliotek prosimy zwracać bezpośrednio do nich.

– Zwracane książki będą poddawane minimum 3-dniowej kwarantannie. Oznacza to, że nie będą możliwe do wypożyczenia od razu po ich zwrocie.

– Nie będzie wolnego dostępu do księgozbiorów, czytelni, prasy ani stanowisk komputerowych. Wyłączone będą takie usługi jak xero, skanowanie czy drukowanie.

Informacje, jak postępować przebywając na terenie biblioteki znajdują się w tym dokumencie oraz na infografice:

Prosimy o dostosowanie się do wszystkich zasad – są stworzone po to, aby zarówno pracownicy naszej Biblioteki jak i odwiedzający nas Czytelnicy mogli czuć się bezpiecznie.

Wszystkie informacje i aktualizacje dotyczące funkcjonowania naszych placówek będziemy publikować na naszej stronie internetowej oraz profilu na Facebooku.

Od 11 maja warszawskie biblioteki będą stopniowo otwierane, z zachowaniem wszystkich niezbędnych procedur dla zapewnienia bezpieczeństwa czytelników i pracowników instytucji.

Rząd zapowiedział otwarcie od 4 maja niektórych instytucji – bibliotek, muzeów, galerii. Jednak ze względu na zbyt późne i nieprecyzyjne rekomendacje, w Warszawie placówki będą otwierane stopniowo i w późniejszych terminach. Jak najbardziej rozumiemy chęć powrotu mieszkańców do normalności – chcielibyśmy odwiedzić ulubione muzeum bądź galerię, jednak pamiętajmy, że wciąż trwa pandemia.
Z tego względu Warszawa przygotowuje plan otwarcia, mając na uwadze przede wszystkim bezpieczeństwo mieszkańców – czytelników, zwiedzających oraz pracowników instytucji. W pierwszej kolejności, od 11 maja, będą otwierane biblioteki.
– Zdajemy sobie sprawę, że na ten moment czekało całe środowisko biblioteczne oraz czytelnicy, dlatego do ponownego otwarcia bibliotek podchodzimy przede wszystkim odpowiedzialnie. Chcemy mieć pewność, że wdrożone procedury będą dawały gwarancje bezpieczeństwa i sprostają wszystkim zagrożeniom, związanym z epidemią – mówi Aldona Machnowska-Góra, dyrektorka koordynatorka ds. kultury i komunikacji społecznej.

(źródło: http://www.kulturalna.warszawa.pl/wiadomosci,1,12328,Przygotowania_do_otwarcia_bibliotek.html?locale=pl_PL)