17. Noc Muzeów w Warszawie – rejestracja wydarzeń

Noc Muzeów – to jedno z najpopularniejszych wydarzeń kulturalnych. Wydarzenie polega na udostępnianiu muzeów, galerii, instytucji kulturalnych i zabytkowych obiektów w wybranym dniu w godzinach nocnych.

Tegoroczna 17. Noc Muzeów w Warszawie odbędzie się 16 maja 2020 roku. Tej nocy specjalnie dla coraz większej liczby uczestników organizatorzy przygotowują także wyjątkowe atrakcje np. zwiedzanie obiektów zazwyczaj niedostępnych, koncerty, warsztaty, warsztaty i atrakcje dla dzieci itp. Do warszawskiej edycji Nocy Muzeów z roku na rok przystępuje coraz to więcej instytucji z Warszawy i okolic.

Zapraszamy muzea, galerie, instytucje publiczne oraz instytucje kultury do zgłaszania udziału  w tym wydarzeniu. Formularz rejestracji wydarzeń jest dostępny pod linkiem http://www.um.warszawa.pl/nocmuzeow/form/.

Rejestracja zgłoszeń potrwa do 29 lutego 2020 r. Po tym terminie nie będzie możliwe wysłanie formularza rejestracyjnego ani jego modyfikacja.

Pierwsza Noc Muzeów (Lange Nacht der Museen) miała miejsce w Berlinie w roku 1997. Z powodu jej dużego powodzenia zaczęły powstawać podobne imprezy w innych miastach, m.in. pod nazwą Nuit Blanche w Paryżu i museums-n8 w Amsterdamie. Obecnie organizuje je ponad 140 miast Europy. W Warszawie pierwsza Noc Muzeów odbyła się w 2004 roku i co roku od tamtego czasu wydarzenie jest koordynowane przez Miasto Stołeczne Warszawa.