28. Targi Książki Historycznej

W dniach od 28 listopada do 1 grudnia odbędzie się tegoroczna edycja Targów Książki Historycznej w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie.

Targi Książki Historycznej to wydarzenie o charakterze promocyjno-informacyjnym i niekomercyjnym. Towarzyszą mu liczne imprezy, spotkania autorskie, promocje książek oraz pokazy filmów fabularnych i dokumentalnych. Targi odbywają się w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie − Muzeum. Wstęp na Targi i wszystkie imprezy jest całkowicie bezpłatny.

W ubiegłym roku w targach wzięło udział ponad 200 wydawców, którzy przedstawiali swoją ofertę na 125 stoiskach. Odbyło się ponad 200 spotkań z autorami. Dotychczas targi odwiedzili wydawcy z Litwy, Białorusi, Ukrainy, Rosji i Niemiec.

W tym roku swoją ofertę przedstawią m.in. Arkady, Bellona, Biały Kruk, Bosz, Dom Wydawniczy Rebis, Demart, Dialog, DiG, Edipresse Polska, Fronda/Zona Zero, Instytut Pamięci Narodowej, Instytut Wydawniczy PAX, Iskry, Könemann, Krytyka Polityczna, Księży Młyn Dom Wydawniczy, Lira, Literatura, Magnum-X, Narodowe Centrum Kultury, Nasza Księgarnia, Noir Sur Blanc Oficyna Wydawnicza Rewasz, Oficyna Wydawnicza Aspra, Oficyna Wydawnicza Rytm, Oficyna Wydawnicza Volumen, Ośrodek Karta, Państwowy Instytut Wydawniczy, PWN, Replika, Skarpa Warszawska, Księgarnie Świat Książki, Teologia Polityczna, W Drodze Wydawnictwo Literackie, , Wydawnictwo M, Wydawnictwo Miejskie Posnania, Wydawnictwo Naukowe Semper, Wydawnictwo Naukowe UAM w Poznaniu, Wydawnictwo Naukowe UKSW, Wydawnictwo Naukowe UMK, Wydawnictwo Poznańskie. Wydawnictwo Sejmowe, Wydawnictwo Vesper, Zysk i S-ka.

Targi zainicjowane zostały ponad dwadzieścia lat temu przez Porozumienie Wydawców Książki Historycznej. Obecnie ich organizacją zajmuje się Fundacja Historia i Kultura.