60 000 darmowych ebooków dla Czytelników warszawskich bibliotek

Dzięki współpracy warszawskich bibliotek publicznych z serwisem Legimi – polską wypożyczalnią książek elektronicznych – czytelnicy mają do dyspozycji katalog ponad 60 000 e-booków. W zróżnicowanej ofercie odpowiednie dla siebie tytuły znajdzie każdy – zarówno miłośnik prozy, jak i poezji, wielbiciel literatury polskiej i zagranicznej, popularnej i niszowej, fikcjonalnej, faktu oraz naukowej.

Zasady korzystana z e-booków Legimi:

• Możliwość wypożyczania mają wyłącznie posiadacze ważnych kart bibliotecznych warszawskich bibliotek publicznych.
  • W celu uzyskania indywidualnego kodu dostępowego należy udać się osobiście do jednej z warszawskich bibliotek publicznych (z ważną kartą czytelnika). Aktywacja kodu następuje po rejestracji bezpłatnego konta Legimi na stronie https://www.legimi.pl/mazowieckie/. Następnie książki wypożyczyć i pobrać można bezpośrednio w aplikacji Legimi.
  • Kod uprawnia do bezpłatnego korzystania z serwisu Legimi do końca danego miesiąca. Jeśli Czytelnik nie aktywuje pobranego w Bibliotece kodu do ostatniego dnia miesiąca kod ten wygasa
  • Liczba kodów jest ograniczona. W ramach zamówionego przez konsorcjum bibliotek limitu stron do przeczytania, każdy czytelnik wypożyczyć może dowolną liczbę książek. Jeśli czytelnik otrzymuje komunikat o przekroczeniu limitu, oznacza to, że wyczerpała się pula stron dla całej placówki.
  • Wypożyczone e-booki można czytać na urządzeniach z systemami operacyjnymi, dla których dostępna jest aplikacja Legimi: iOS (iPhone, iPad), Android (w tym niektóre czytniki ebooków), Windows Phone, Windows 8 i 10. Każdy czytelnik może czytać w chmurze jednocześnie na 2 urządzeniach.
  • Pytania w sprawach technicznych lub związanych z katalogiem należy kierować na adres support@legimi.com.

Warszawskie biblioteki publiczne, biorące udział w projekcie “Legimi – konsorcjum mazowieckie”:

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy

ul. Powstańców Śląskich 17, 01-381 Warszawa

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy

ul. Kowalczyka 3, 03-193 Warszawa

Biblioteka Publiczna im. Stanisława Staszica w Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy

ul. Romaszewskiego 19, 01-874 Warszawa

Biblioteka Publiczna im. Zygmunta Łazarskiego w Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy

ul. Wiktorska 10, 02-587 Warszawa

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Ochota m.st. Warszawy

ul. Grójecka 77, 02-094 Warszawa

Biblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy