Wypoży­czal­nia dla Dorosłych, Młodzieży i Dzieci nr 111

tel.: 22 400-94-24
e-mail: wyp111@bpzoliborz.pl

Peru. Costa, sierra y selva – Spotkanie podróżnicze

Costa, sierra y selva. Wybrzeże, góry i puszcza. Tak Peruwiańczycy mówią o swoim kraju, rozciągniętym wzdłuż brzegu Oceanu Spokojnego, przeciętym potężnym łańcuchem Andów i obniżającym się na wschodzie ku bezkresnej dżungli Amazonii. W kraju tym europejskość oraz pradawne, często niezrozumiałe dla nas kultury przenikają się jak kontrastowe nici w barwnej peruwiańskiej makatce, tworząc przedziwną, niepowtarzalną całość. Przemierzając razem z autorką mniej i bardziej znane rejony Peru, poznamy codzienne życie jego mieszkańców, ich kuchnię, kulturę i historię, zachwycimy się peruwiańską przyrodą i krajobrazami oraz dowiemy się, jak podróżuje się po tym kraju.

Elżbieta Wichrowska-Janikowska – z zawodu prawnik, z zamiłowania podróżniczka, projektantka ogrodów, publicystka. Autorka wielu publikacji, zwłaszcza z zakresu prawa pracy. Podróżuje od ponad trzydziestu lat. Zwiedziła prawie całą Europę oraz wiele krajów w innych częściach świata. Była m.in. w Indiach, Nepalu, Chinach, Wietnamie, Indonezji, Laosie, Kambodży, Peru, Ekwadorze. Jej pasją jest poznawanie codziennego życia mieszkańców, odwiedzanie nieznanych lub mało znanych miejsc – z dala od turystycznych szlaków. Kocha góry. Namiętnie jeździ na nartach biegowych w Alpach, a od kilku lat maluje akwarelami i pastelami oraz tańczy tango argentyńskie.

Linki do filmów ze spotkania: część 1 i część 2.