Biblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy

ul. Jana Nowaka-Jeziorańskiego 24
tel.: /22/ 277 61 00
e-mail: biblioteka@bppragapd.pl

Wystawa “Abstraktualizm. Abstrakcjonizm + realizm = sztuka sprzeczności” na Pradze Południe

Nowa wystawa w Bibliotece przy ul. Meissnera 5!
Zapraszamy od 20 stycznia do 27 lutego 2020 r. na wystawę prac Agnieszki Król.

Agnieszka Król – w 2017 r. obroniła z wyróżnieniem dyplom artystyczny z malarstwa pod kier. prof. Kazimierza Cieślika oraz dyplom z grafiki pod kier. dr. hab. Franciszka Niecia. Z kolei w 2019 r. otrzymała tytuł magistra sztuki pod kier. dr. hab. Ireneusza Botora. W malarstwie nawiązuje do tematu wspomnień, interesuje ją łączenie sztuki realistycznej i abstrakcyjnej. W swoim artystycznym dorobku ma dziesiątki wystaw indywidualnych i zbiorowych w Polsce (Katowice, Bielsko-Biała, Kraków, Wapienica, Książnica Beskidzka, Cieszyn, Racibórz, Rybnik, Jaworze, Wilkowice ) oraz za granicą (Węgry, Meksyk). Do ostatnich wystaw należą udziały w poważanych ogólnopolskich wystawach konkursowych, takich jak “Młoda Sztuka w Starym Mieście vol. V” w Galerii Nowa Era w Krakowie czy w XVII Salonie Wielkopolskim w Muzeum Ziemi Czarnkowskiej. Zaprojektowała i wykonała również dwa murale – pierwszy znajduje się w Ikrénach (Węgry), drugi w Szpitalu Wojewódzkim w Bielsku-Białej. Agnieszka Król jest również wokalistką zespołu popowo-funkowego Po Prostu oraz Projektu 87, grającego w stylu bossa nova. Zaprojektowała okładkę najnowszej płyty pianisty jazzowego Roberta Czecha, jest też autorką tekstu jednej z jego piosenek. Koncertowała na jednej scenie z takimi gwiazdami, jak Wojtek Mazolewski czy Kuba Badach. Gościnnie pojawiła się na festiwalu Jazztrzębie w kwietniu 2019 r. Ponadto zajmuje się pisaniem tekstów piosenek oraz poezji, o czym świadczy wydany tomik, przedstawiający twórczość artystów z jej rodzinnego miasta Jastrzębia Zdroju.