Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy

05-075 Warszawa-Wesoła
e-mail: wesola@bibliotekawesola.pl

Akwarela-Tusz-Olej

W Bibliotece w Zielonej (Warszawa Wesoła, ul. Podleśna 38) można oglądać wystawę Urszuli Bucholtz-Stefaniak „Akwarela-Tusz-Olej”.

Na wystawie prezentowane są prace wykonane w różnych technikach malarskich (akwarele, pastele, oleje). Mieszkająca w Wesołej artystka portretuje przyrodę i ludzi, tworzy przepiękne pejzaże oraz niezwykle barwne obrazy z różnymi gatunkami zwierząt.

Urszula Bucholtz-Stefaniak odwiedziła naszą bibliotekę po raz kolejny, za co jesteśmy szczególnie wdzięczni!
Poprzedni wernisaż odbył się w 2020 roku.

Wystawa jest dostępna godzinach otwarcia biblioteki, do końca stycznia. Zapraszamy!

O artystce:
Urodziła się w Radości, z wykształcenia jest ekonomistką, a marzenia o malarstwie zaczęła realizować po przejściu ma emeryturę. Przygodę ze sztuką rozpoczęła w Pracowni Konserwacji i Kopii Dzieł Sztuki „Surreal” pod kierunkiem Pani Marii Surawskiej. Uczęszczała na zajęcia w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, w pracowni prof. Mariana Czapli. W świat akwareli wprowadził ją Rafał Rudko, malarz, architekt i kurator wystaw.

Otrzymane nagrody:
– 2010 – II miejsce w konkursie “Koń w fotografii, malarstwie, rysunku i grafice” (Wesoła)
– 2010 – III miejsce w konkursie plastycznym “Wesołowskie pejzaże” (Wesoła)
– 2011 – III miejsce w konkursie “Cztery pory roku – wiosna” (Zastów)
– 2012 – wyróżnienie w IV konkursie plastycznym „Zapachy życia” (Rybnik)
– 2012 – I miejsce w konkursie na bombkę choinkową – praca zbiorowa (Stara Miłosna)
– 2017 – wyróżnienie w X ogólnopolskim konkursie rysunku węglem “Dzik” (Łęczno)

Wystawy:
1. Galeria Zadra na Nowym Mieście.
2. Dom Kultury “Pogodna”.
3. Międzylesie “Fundacja Radość dla Ludzi”.
4. Biblioteka Wesoła-Zielona

Czekając na idealny moment, możesz nigdy nie rozpocząć dzieła.
Zaczynaj już. Zaczynaj tam, gdzie jesteś i jako ten kim jesteś.”
– Urszula Bucholtz-Stefaniak