Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy

ul. Powstańców Śląskich 17
e-mail: sekretariat@e-bp.pl

Bemowska biblioteka Miejscem Przyjaznym Seniorom

Już po raz drugi zostaliśmy docenieni za nasze starania i pracę na rzecz seniorów mieszkających na Bemowie. Podczas gali w Teatrze Syrena Anna Fiszer-Nowacka, dyrektorka biblioteki, odebrała certyfikat „Miejsce Przyjazne Seniorom” przyznany przez władze miasta i Warszawską Radę Seniorów.

Głównym celem konkursu jest wyróżnienie miejsc, które nie tylko zapewniają seniorom przyjazną i życzliwą atmosferę, ale także uwzględniają ich potrzeby i oczekiwania, dostosowują swoją infrastrukturę oraz oferują usługi i zniżki adresowane do tej grupy społecznej.

Certyfikaty zostały przyznane w czterech kategoriach: kultura, edukacja i oświata, sport i rekreacja oraz zdrowie i pomoc społeczna. Przyznano 29 certyfikatów dla miejsc oraz 12 wyróżnień indywidualnych dla osób przyjaznych seniorom za działalność na rzecz starszych mieszkańców Warszawy.

Bardzo się cieszymy z tego wyróżnienia i serdecznie zachęcamy seniorów do odwiedzania naszych placówek bibliotecznych.