Bemowska Biblioteka rozpoczyna program Mała Książka Wielki Człowiek

W placówkach bibliotecznych na Bemowie na każdego Małego Czytelnika w wieku przedszkolnym czeka wyjątkowa Wyprawka Czytelnicza. To efekt udziału w projekcie realizowanym przez Instytut Książki w ramach ogólnopolskiej kampanii promującej czytelnictwo „Mała Książka – wielki człowiek” we współpracy bibliotekami publicznymi.

Zapraszamy dzieci, które ją są zapisane do Biblioteki a także nowych małych Czytelników! Przy zapisie i/lub chęci zgłoszenia dziecka do programu dziecko otrzymuje książeczkę „Pierwsze czytanki dla…” (w zestawie jest także poradnik dla rodziców „Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki”) oraz Kartę Małego Czytelnika, na której będzie zbierało naklejki – jedną za każdą wizytę zakończoną wypożyczeniem książki z księgozbioru dziecięcego. Zebranie 10 naklejek uhonorowane będzie specjalnym Dyplomem i czytelniczym upominkiem.

Dzięki akcji dziecko pozna bibliotekę jako miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego.

Wyprawka Czytelnicza zawiera książkę „Pierwsze czytanki dla…”, broszurę dla rodziców „Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki” oraz Kartę Małego Czytelnika do zbierania naklejek za wypożyczone książki. W gronie autorów  książki znajdziemy m.in. Joannę Papuzińską, Wandę Chotomską, Czesława Janczarskiego czy Hannę Januszewską. W  publikacji obecni są również Liliana Bardijewska, Zofia Stanecka, Anna Onichimowska, Małgorzata Strzałkowska, Adam Bahdaj, Michał Rusinek, Agnieszka Frączek, Joanna Kulmowa, Marcin Brykczyński, Jan Twardowski i Grzegorz Kasdepke – twórcy tak różni, jak różne są perspektywy spoglądania na świat.

Broszura dla rodziców stanowi praktyczny poradnik o korzyściach wypływających z codziennego czytania dziecku i odwiedzania z  nim biblioteki. Dzięki broszurze rodzice dowiedzą się, dlaczego literatura pełni tak ważną rolę w zrównoważonym, zdrowym rozwoju dziecka, znajdą też wiele czytelniczych porad i inspiracji.

“Wyprawki Czytelnicze” dostępne są w następujących placówkach naszej Biblioteki:

• Wypożyczalnia dla Dzieci i Młodzieży nr 29 (ul. Konarskiego 6)
  • Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 113 (ul. Powstańców Śląskich 108a)
  • Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 114 (ul. Powstańców Śląskich 17)
  • Wypożyczalnia dla Dorosłych, Dzieci i Młodzieży nr 119 (ul. Gen. T. Pełczyńskiego 28c)
  • Punkt Biblioteczny nr 141 (ul. Batalionów Chłopskich 87)
  • Punkt Biblioteczny nr 142 (ul. Powstańców Śląskich 126 – Galeria Handlowa Bemowo)
  • Punkt Biblioteczny nr 143 (ul. Sternicza 98).