Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy

ul. Powstańców Śląskich 17
e-mail: sekretariat@e-bp.pl

Bemowska biblioteka wyróżniona w konkursie MISTRZ PROMOCJI CZYTELNICTWA

Z dumą i radością informujemy, że nasza biblioteka otrzymała wyróżnienie w konkursie MISTRZ PROMOCJI CZYTELNICTWA 2023, organizowanym przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Nagrodę odebrała Anna Fiszer-Nowacka, dyrektorka biblioteki, podczas tegorocznych Międzynarodowych Targów Książki w Warszawie.

W konkursie wyróżniane są „najlepsze praktyki biblioteczne” służące zwiększeniu popularyzacji wiedzy, zainteresowania książką oraz ułatwiające do nich dostęp.

Ponadto miło nam jest poinformować, że Nagrodą Naukową SBP im. Adama Łysakowskiego została wyróżniona książka „Marketing w działalności bibliotecznej”, w której znaleźć można rozdział o budowaniu społeczności wokół marki biblioteki w social mediach, przygotowany przez Sylwię Kabałę-Prawecką z Działu Promocji biblioteki.

Monografia ta liczy 1072 strony i została opracowana przez zespół 52 wybitnych specjalistów z zakresu bibliotekoznawstwa. Bardzo się cieszymy, że na rynku pojawiło się prawdziwe kompendium wiedzy na temat badań i praktyk marketingowych w instytucjach kultury.