Dotyczy:

Biblioteka “Pod Skrzydłami” (W75)

ul. Grójecka 109
02-120 Warszawa
tel.: 22 822 53 18
e-mail: podskrzydlami@bpochota.waw.pl

Bezpłatny cykl szkoleń komputerowych w Bibliotece na Ochocie

Serdecznie zapraszamy do udziału w bezpłatnych szkoleniach z obsługi komputera i internetu!

Pierwsze spotkanie odbędzie się 10 lutego o godzinie 12:00. Na spotkanie zapraszamy z własnym urządzeniem zdolnym do połączenia z Internetem (smartfon, tablet, laptop, itp). Spotkania odbywać się będą co poniedziałek.

Szkolenie przeznaczone jest dla osób w wieku 44+. Program będzie dostosowany do potrzeb i poziomu umiejętności uczestników – osoby początkujące, które nigdy nie korzystały z Internetu, również są mile widziane!

W trakcie zajęć poznamy praktyczne sposoby na ułatwienie sobie życia przy pomocy urządzeń cyfrowych, w tym między innymi:

● wyszukamy różne informacje w Internecie
● będziemy komunikować się z bliskimi przez Internet                       
● zrobimy bezpieczne zakupy w sieci
● załatwimy przez komputer sprawę w urzędzie
● wykorzystamy internetowy katalog Biblioteki
● skorzystamy z poczty elektronicznej

Kurs poprowadzi Latarnik Polski Cyfrowej Marta Strzelec. Marta zawodowo organizuje szkolenia dla specjalistów z dziedziny bezpieczeństwa cyfrowego. Więcej informacji można uzyskać, pisząc na adres marta.strzelec.latarnik@gmail.com, lub pod numerem telefonu 509 708 407. Pod tym numerem można się również zapisać aby zarezerwować miejsce.

 

Wydarzenie we współpracy z Biblioteką “Pod Skrzydłami” odbywa się w ramach ogólnopolskiego projektu “Latarnicy2020.pl” organizowanego przez Stowarzyszenie “Miasta w Internecie”.