Dotyczy:

Biblioteka Publiczna im. St. Staszica w Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy

ul. Z. Romaszewskiego 19
01-874 Warszawa
tel.: 22 663 83 14
fax: 22 669 60 12
e-mail: sekretariat@bibliotekabielany.waw.pl

Bielańska Gala Czytelnika Roku

Zasada przystąpienia do konkursu była bardzo prosta – wystarczyło w dowolnej placówce Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Bielany wypełnić odpowiednią deklarację i posiadać bielańską kartę biblioteczną.

Wypożyczając i czytając książki, każdy z uczestników miał szansę na wygraną. Dodatkowe punkty można było uzyskać za recenzje i ilustracje do przeczytanych tytułów oraz za udział w Dyskusyjnym Klubie Książki, których spotkania miały miejsce w Wypożyczalni nr 103, ul. Reymonta 6 (dla dorosłych) i w Mediatece Start-Mecie, ul. Szegedyńska 13a (dla młodzieży).

Co miesiąc odbywały się losowania, w których wyłaniano 10-ciu zwycięzców. W toku konkursu miało miejsce 8 losowań. W sumie nagrodzono dodatkowymi nagrodami 80 osób.

 

Prace oceniała pięcioosobowa komisja złożona z pracowników Biblioteki, w tym z wykształceniem polonistycznym i plastycznym. Po podsumowaniu punktów wyłoniono laureatów z każdej grupy wiekowej, od miejsca I do V. Tym razem nagrodzono także Rodziny i dodatkowo przyznano dwa wyróżnienia, w kategorii: dzieci i dorośli, odpowiednio za ilustracje i recenzje do przeczytanych książek.

Konkurs nie tylko promował Bibliotekę oraz jej działania, ale był także wyjątkową formą zachęcenia do czytelnictwa oraz integracji środowiska.

 

Bakuła podpisuję książkęW II edycji Konkursu wzięło udział 1108 czytelników, co stanowi prawie dwukrotną liczbę uczestników I edycji.
W sumie uczestnicy przeczytali blisko 50 tysięcy książek, napisali 140 recenzji i oddali 152 dwie prace plastyczne, głównie w formie ilustracji dotyczących przeczytanych pozycji książkowych.
Uroczysta gala Konkursu odbyła się 1. marca br. w gmachu Akademii Sztuk Pięknych. Wielkie podziękowania dla władz uczelni !!!
Nasza Biblioteka z sukcesem współpracuje z warszawską ASP. Poza wystawami prac studentów i absolwentów (galeria przy Duracza 19) korzysta ze wspaniałej Auli przy Wybrzeżu Kościuszkowskim.

W uroczystym, galowym spotkaniu udział wzięło blisko 300 mieszkańców Bielan:  dzieci, młodzież i dorośli.
Na początku gali nasi goście mieli okazję spotkać się i zdobyć autografy oraz porozmawiać ze znanymi i lubianymi autorami książek: Hanną Bakułą, Vincentem Severskim i Cezarym Harasimowiczem.

Następnie autorzy, już na sali widowiskowej, wzięli udział w niezwykle interesującej dyskusji na temat czytelnictwa. Panel poprowadziła p. Sylwia Kamińska, jedna z kierowniczek naszych placówek. W tym czasie dzieci, na Severski Harasimowicz i Bakułakorytarzu przed aulą, brały udział w spotkaniu z iluzjonistką.

Po wystąpieniu Burmistrza Dzielnicy Bielany – Grzegorza Pietruczuka, odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników konkursu i rozdanie nagród. Laureaci pierwszych miejsc otrzymali dodatkowo piękne statuetki.
W uroczystości udział wzięła Senator RP Barbara Damięcka-Borys, wiceburmistrz Katarzyna Potapowicz oraz duża grupa Radnych Miasta Stołecznego Warszawy oraz Radnych Dzielnicy Bielany.

Zwycięzcy:

DZIECI – DO 10 LAT
I miejsce i statuetka: Rodzina Seń (w kategorii dzieci i młodzież): Bazyli, Mikołaj, Rozalia i Tymoteusz
II miejsce: Jan Burnos
III miejsce: Rodzina Kapko: Alina, Jeremi i Kornelia
IV miejsce: Rodzina Seredyńskich: Aleksandra i Jan
V miejsce: Stanisław Dworakowski
Wyróżnienie: Antoni Białobrzeski (oddał najwięcej rysunków)

MŁODZIEŻ – 11-17 LAT
I miejsce i statuetka: Luna Gawrońska
II miejsce: Justyna Łukaszewska
III miejsce: Karol Myrchel
IV miejsce: Magdalena Jaszczuk
V miejsce: Pola Gawron

DOROŚLI
I miejsce i statuetka: Romana Prokop-Kowalik
II miejsce: Aleksander Filasiewicz
III miejsce: Izabela Pawłowska
IV miejsce: Julita Sobańska
V miejsce: Agnieszka Czaplicka
Wyróżnienie: Beata Kiecana – (napisała dużo recenzji dobrze ocenionych przez komisję)

 
Uroczystość uświetnił krótki koncert trio smyczkowego- młodych skrzypaczek, obecnie grających i koncertujących w orkiestrze Sinfonia Iuventus i Sinfonia Varsovia: Aleksandry Skiery, Anny Loski i Martyny Wiśniewskiej.

Niezwykłą, Uroczystą Galę poprowadziła pracownica naszej Biblioteki – Marzena Frączak.
III edycja konkursu Czytelnik Roku już ruszyła.

Do zobaczenia za rok !