Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży Nr 25 w Falenicy

ul. Walcownicza 14
e-mail: falenica@bibliotekawawer.pl

Budowa Kulturoteki w Falenicy już na finiszu

Już wkrótce do nowej siedziby przeniesie się falenicka filia wawerskiej Biblioteki Publicznej.

Dla wygody czytelników, tak jak w działających już kulturotekach, zamontowane zostaną książkomaty i zwrotomaty czyli system do wypożyczeń i zwrotów książek bez konieczności udziału pracowników biblioteki.

W budynku oprócz filii Biblioteki Publicznej mieścić się będzie zaprzyjaźniona filia Wawerskiego Centrum Kultury.  Zaplanowano także miejsce na ośrodek aktywności lokalnej, kawiarnię, salę multimedialną, pomieszczenia pracowni plastycznych, muzycznych i technicznych. Po sąsiedzku znajdzie się ścianka wspinaczkowa oraz letnia czytelnia i widownia plenerowa. Będzie działał tu także Teatr Falenica.

Budynek zaplanowano w nowoczesnej formie architektonicznej, połączonej z elementami nawiązującymi do historycznego wizerunku Wawra i wpisującej się w otoczenie. Wyposażony będzie w nowoczesne instalacje i urządzenia multimedialne, które będą wykorzystywane do aktywności kulturalnych. Koszt budowy obiektu to ponad 6 milionów zł.

fot. dzięki uprzejmości redakcji portalu WawerNews.pl