Dotyczy:

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy

ul. 1 Praskiego Pułku WP 31
05-075 Warszawa-Wesoła
tel.: 22 773 40 08
fax: 22 773 40 08
e-mail: wesola@bibliotekawesola.pl

Coolturalna Wesoła 163: Andrzej Klimm

W poszukiwaniu korzeni naszej dzielnicy udałyśmy się do miejscowego pasjonata historii, który napisał książkę “Stara Wesoła”. Zapytałyśmy również mieszkańców, co sadzą o Wesołej i jak im się tu żyje.

Bohaterem kolejnego podcastu II edycji Coolturalnej Wesołej 163 jest Andrzej Klimm, autor książek związanych z historią Wesołej, społecznik, dziennikarz gazety lokalnej „18 km od centrum”, która obejmowała swoim zasięgiem Wesołą, Sulejówek i Halinów.

“Nie dziel historii na okresy” – mówi Pan Andrzej do licealistów. “Nauka historii w szkole ma jedną wadę (przynajmniej kiedyś tak było, chyba nadal to jest), uczy faktów, tego co jest, ale nie odpowiada na pytanie dlaczego. A odpowiedź na to pytanie jest istotniejsza…”.

Coolturalna Wesoła 163 – słuchaj!

Na YouTubeSpotify, Google PodcastAnchor.

„Coolturalna Wesoła 163” to projekt finansowany przez Miasto Stołeczne Warszawa. Biblioteka w Wesołej realizuje go w partnerstwie z 163 Liceum Ogólnokształcącym w Warszawie i Ośrodkiem Kultury w Dzielnicy Wesoła. Merytoryczna i techniczna opieka nad projektem: Torba reportera i podcastera.