Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy

05-075 Warszawa-Wesoła
e-mail: wesola@bibliotekawesola.pl

Coolturalna Wesoła 163: Małgorzata Minchberg

“Praca artysty to taka praca, że nigdy nie masz wolnego” – dzieli się z nami myślami i doświadczeniem Małgorzata Minchberg, rzeźbiarka, artystka wizualna, specjalistka ds. edukacji artystycznej – Pole Sztuki, animatorka kultury, również nauczycielka w szkole.
Pani Małgorzata nie stawia tez, jeśli już, to w formie pytań. Twierdzi, że wszyscy mogą być współtwórcami sztuki.
Poznaliśmy narzędzia rzeźbiarza. Dowiedzieliśmy się jaką rolę w rzeźbie może odgrywać materia ożywiona i nieożywiona, idee, stawianie pytań, odpowiedzi na napotkane potrzeby.
“Uwielbiam pomysły proste, trafiające w punkt. Minimum środków, maksimum wyrazu.” – mówi w rozmowie Pani Małgorzata.

W przyszłym tygodniu wypuszczamy nowe podcasty! Znajdziecie je na Coolturalnej Wesołej 163: Spotify, YouTube, Google Podcast.

„Coolturalna Wesoła 163” to projekt finansowany przez Miasto Stołeczne Warszawa. Realizujemy go w partnerstwie z 163 Liceum Ogólnokształcącym w Warszawie i Ośrodkiem Kultury w Dzielnicy Wesoła. Merytoryczna i techniczna opieka nad projektem: Torba reportera i podcastera .