Dotyczy:

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy

ul. 1 Praskiego Pułku WP 31
05-075 Warszawa-Wesoła
tel.: 22 773 40 08
fax: 22 773 40 08
e-mail: wesola@bibliotekawesola.pl

Coolturalna Wesoła 163: Paweł Sadlej

“Jerzy Nowosielski przyszedł postawił kilka kresek i mówi: pomyśl, jak to namalować. Tu ma być kółko, tylko równe. Nic nie było…poszedłem po chleb (…) przyłożyłem do ściany, objechałem. Byłem dumny z siebie.”- wspomina Paweł Sadlej swoją współpracę z jednym z najsłynniejszych artystów XX wieku.

Paweł Sadlej – dzisiaj znany konserwator zabytków, miał wówczas 18 lat, Nowosielski przyjął go, “bo studenci nie dojechali.”

Niesamowite nagrania o tworzeniu wnętrza Kościoła Opatrzności Bożej w Wesołej!

Wnętrza, które do dzisiaj budzi kontrowersje. Jedni uważają, że to wielka sztuka, inni chcieliby, by malowidła ścienne po prostu zamalowano.

“Cerkiwka”- drwią przeciwnicy.
“Kompletne dzieło sztuki”- mówią zwolennicy Jerzego Nowosielskiego

Kim był artysta, które je stworzył? Jak wyglądały kulisy pracy? Jedyny taki podcast! Jest właśnie w produkcji. Tworzy go młodzież ze 163 Liceum Ogólnokształcącego w Warszawie.

Coolturalną Wesołą 163 można odnaleźć na: Spotify, YouTube, Google Podcast.

„Coolturalna Wesoła 163” to projekt finansowany przez Miasto Stołeczne Warszawa. Realizujemy go w partnerstwie z 163 Liceum Ogólnokształcącym w Warszawie i Ośrodkiem Kultury w Dzielnicy Wesoła. Merytoryczna i techniczna opieka nad projektem: Torba reportera i podcastera .