Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy

05-075 Warszawa-Wesoła
e-mail: wesola@bibliotekawesola.pl

Coolturalna Wesoła 163: W Ukrainie było wszystko… jak u Was

W połowie marca 2022 r., niecałe trzy tygodnie po wybuchu wojny w Ukrainie obok kościoła św. Hieronima u zbiegu ulic Jana Pawła II i Rumiankowej w Starej Miłośnie w dzielnicy Wesoła pojawił się foodtruck, w którym gotowały uchodźczynie z Ukrainy. Przed przyczepą stało codziennie w kolejce kilkadziesiąt osób. Przyjeżdżali z całej Warszawy i pobliskich miejscowości po pielmieni, pierogi, barszcz czy żur.

Przyczepa gastronomiczna z ukraińskimi daniami w Starej Miłośnie do niedawna jeszcze działała. Młodzieży z pobliskiego liceum udało się porozmawiać z paniami z “Ukraina gotuje” i uchwycić ten czas.

Coolturalna Wesoła 163 – słuchaj!

Na YouTubeSpotify, Google PodcastAnchor.

„Coolturalna Wesoła 163” to projekt finansowany przez Miasto Stołeczne Warszawa. Biblioteka w Wesołej realizuje go w partnerstwie z 163 Liceum Ogólnokształcącym w Warszawie i Ośrodkiem Kultury w Dzielnicy Wesoła. Merytoryczna i techniczna opieka nad projektem: Torba reportera i podcastera.