Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży Nr 25 w Falenicy

Wypożyczalnia dla dorosłych nr 25: 22 277-49-67
Wypożyczalnia dla dzieci i młodzieży: 22 277-49-52
e-mail: falenica@bibliotekawawer.pl

CYBER-bezpieczeństwo dzieci – warsztaty dla rodziców

Zapraszamy na warsztat z cyber-bezpieczeństwa, który odbędzie się 20 lutego o godz. 18.00 w Bibliotece w Falenicy.

Jesteś rodzicem? Chcesz dowiedzieć się, jak rozmawiać z dziećmi o prywatności i bezpieczeństwie w sieci? Ten warsztat jest właśnie dla Ciebie!

W ciągu 1,5 godziny zajęć poznamy charakterystykę pokoleń Z i Alpha (Zalpha) i zbadamy ich wpływ na naszą wspólną cyber-przyszłość. Pokażemy, jak pozornie niezwiązane ze sobą umiejętności, takie jak czytanie ze zrozumieniem czy trening uważności, są w rzeczywistości kluczowe dla świadomości cyberbezpieczeństwa.
Poznamy też praktyczne metody, wskazówki i gry (całkowicie offline), których można użyć, rozmawiając ze swoimi dziećmi o cyberbezpieczeństwie i prywatności online.

I wreszcie – odpowiemy sobie na pytanie: co robić, żeby nasze dzieci nie szukały potwierdzenia swojej wartości wyłącznie w internecie?

Warsztat poprowadzi Marta Fydrych-Gąsowska, która obszarem bezpieczeństwa informacji i ochrony danych osobowych zajmuje się od 2014 roku. Jest też audytorem wiodącym ISO 27001 i ekspertem ds. ochrony danych w Radzie Europy oraz członkinią Data Protection Engineering Working Group w ENISA.

Partnerem wydarzenia jest stowarzyszenie Kobieca Strona Wawra.

Wstęp na zapisy: projekt@bibliotekawawer.pl