Biblioteka Publiczna im. W. J. Grabskiego w Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy

e-mail: sekretariat@bpursus.waw.pl

Cyfrowe Centrum Edukacji (CCE) – wsparcie dla uczniów z Ukrainy

CYFROWE CENTRUM EDUKACJI (CCE) – WSPARCIE DLA UCZNIÓW Z UKRAINY

Od września 2022 r. w Bibliotece Publicznej im. W. J. Grabskiego dzielnicy Ursus m.st. Warszawy działa Cyfrowe Centrum Edukacji. Jest to wsparcie dla uczniów ukraińskich kontynuujących naukę online w szkołach ukraińskich lub ukraińskiej ministerialnej szkole online. Do nauki w Centrum zapraszamy także uczniów ukraińskich uczęszczających do szkół polskich. Wszystkim chętnym uczniom zapewniamy wsparcie osoby obeznanej z ukraińskim systemem edukacji, znającej język polski i ukraiński.

Cyfrowe Centrum Edukacji jest realizowane w ramach projektu „Biblioteka dla wszystkich. Różni. Równi. Ważni”.

“Biblioteka dla wszystkich. Różni. Równi. Ważni”, to innowacyjny projekt edukacyjno-społeczny, umożliwiający dzieciom i młodzieży zarówno z Ukrainy, jak i z Polski wspólną naukę, zabawę i nawiązywanie relacji.  W ramach projektu dzieci i młodzież z Ukrainy i z Polski oraz ich opiekunowie, mogą skorzystać z nowoczesnej oferty programowej, nawiązać przyjaźnie, a nawet uczyć się wzajemnie swoich języków i kulturowych zwyczajów.  Zajęcia prowadzą doświadczeni animatorzy, trenerzy i nauczyciele, a także odpowiednio przeszkoleni bibliotekarze. Biblioteki w ramach projektu otrzymują sprzęt niezbędny do realizacji programu, w tym komputery, interaktywne roboty, zestawy muzyczne i edukacyjne.

Projekt „Biblioteka dla wszystkich. Różni. Równi. Ważni” jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego w partnerstwie z Save the Children International.

Проект «Бібліотека для кожного. Різні. Рівні. Важливі» реалізується Фундацією розвитку інформаційного суспільства у партнерстві з Save the Children International.

Punkt CCE działa w filii „Niedźwiadek” przy ul. Keniga 14 od poniedziałku do piątku w godz. 15:00-17:00.

Na zajęcia obowiązują zapisy 22 667 09 56.

Więcej informacji na temat projektu znajdą Państwo na naszej stronie internetowej:

Kontakt do koordynatorów projektu:

Marta Prządka, tel.: 22 823 46 00

Olga Głowacka, tel.: 22 667 09 56