Wypożyczalnia dla Dorosłych i Dzieci Nr 124 “Zielona”

ul. L. Berensona 38
e-mail: wyp124@bibliotekabialoleka.pl

Czytaj z Zieloną! Zabawa dla dzieci na Białołęce

Promowanie czytelnictwa i zachęcanie dzieci do czytania to jest to, co ogromnie lubimy. Dlatego zapraszamy młodszych do zaangażowania się w naszą zabawę: zabawę w czytanie, zabawę z Zieloną.
Pięć miesięcy, pięć zadań i dwie grupy wiekowe – do sześciu lat i od sześciu lat.

Zasady są proste.
Co miesiąc dostaniecie od nas zadanie: książkę do przeczytania (nie konkretną, ale damy wam trop, którym należy pójść ). Po przeczytaniu wystarczy zrobić jedną ilustrację do czytanej książki. (starsze dzieci mogą napisać kilka zdań o wrażeniach z lektury  – co się w książce spodobało, może zachwyciło, zaciekawiło…
Po zrealizowaniu pierwszego zadania, czyli przeczytaniu książki i przyniesieniu do Biblioteki rysunku bądź tekstu, dostaniecie od nas LEGITYMACJĘ, w której będziecie zbierać pieczątki. Na zwycięzców czekają nagrody!

Rzucamy wam rękawice! Podejmiecie ją?

ZASADY zabawy “Czytaj z Zieloną!”

1. Zabawa czytelnicza jest skierowana do dzieci zapisanych do Biblioteki Zielona. Organizatorem jest Biblioteka Zielona (ul. Berensona 38, 03-289 Warszawa).

2. Celem akcji jest promowanie czytelnictwa wśród najmłodszych.

3. Czas trwania akcji: od 3 lutego do 26 czerwca 2020 r.

4. Zasady:
Uczestnicy akcji co miesiąc odbierają w Bibliotece informację o zadaniu (polegającym na wypożyczeniu książki z konkretnego działu, czy konkretnego autora).
Po lekturze dzieci będą musiały wykonać:
– grupa wiekowa do 6 lat:  jedną ilustrację do przeczytanej książki,
–  grupa wiekowa od 6 lat do wyboru: ilustracja lub krótki tekst na temat lektury.

5. Po przyniesieniu pierwszej pracy (rysunku/tekstu) uczestnik otrzymuje LEGITYMACJĘ, w której będzie zbierać pieczątki (każda oddana praca = pieczątka).

6. Ostatni dzień na oddanie uzupełnionej legitymacji i ostatniej pracy (rysunku/tekstu) to 26 czerwca.

7.  Wśród uczestników, którzy zbiorą wszystkie pieczątki rozlosujemy nagrody książkowe. Dodatkowo nagrodzimy też najciekawsze prace. Wszystkie ilustracje i teksty zostaną zaprezentowane na wakacyjnej wystawie w Bibliotece.

8. Rodzice uczestników zobowiązani są do wypełnienia zgody na wykorzystanie wizerunku (do 26 czerwca).