Czytelnicy bemowskiej Biblioteki wybiorą tytuły pism do usługi CZYTANIA e-prasy

Nowatorska e-usługa – czytania e-prasy – w bemowskiej Bibliotece Publicznej działa od półtora miesiąca. Czytelnik z pozycji swojego urządzenia mobilnego ma możliwość przeglądania i czytania wybranych z oferty Biblioteki czasopism. Doboru kolejnych tytułów, które powiększą zasoby e-prasy – dokonają użytkownicy. Dzięki wsparciu Urzędu Dzielnicy Bemowo zostanie przeprowadzona ankieta dla Czytelników bemowskiej Biblioteki o wyborze nowych tytułów.

Rzeczywistość pandemiczna zmieniła oblicze działania bibliotek. Spowodowała zmianę trybu działania i zorganizowanie pracy zorientowanej na rozwój nowych usług w e-przestrzeni. Biblioteka na Bemowie w tym czasie podążyła za nowymi potrzebami i stworzyła e-ofertę. Jako pierwsza uruchomiła opcję czytania e-prasy na urządzeniach mobilnych.

– Osobiście korzystam z zasobów e-prasy przygotowaną przez bibliotekę na Bemowie. To bardzo nowoczesne rozwiązanie – jest ekologiczne, ekonomiczne i bezpieczne – podkreśla Urszula Kierzkowska, burmistrz Dzielnicy Bemowo. Wprowadzane każdego dnia o poranku najnowsze wydania e-prasy cieszą się olbrzymim zainteresowaniem. Czytelnicy zaczynają sugerować kolejne tytuły do e-usługi. Dlatego wspólnie z Nimi bibliotekarze dokonają wyboru nowych. Chcemy, żeby Czytelnik miał realny wpływ na tworzenie tego miejsca, i wybór tego, co chciałby czytać. Chcemy wyjść naprzeciw potrzebom naszych użytkowników – dobrać tytuły do e-prasy zgodnie z potrzebami ludzi. Zapraszamy do wypełnienia ankiety.

Dla przypomnienia – żeby korzystać z e-prasy można zapisać się do biblioteki też online, poprzez video zapis.

Link do ankiety