Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II w Dzielnicy Rembertów m.st. Warszawy

ul. Gawędziarzy 8
e-mail: biblioteka@bprembertow.waw.pl

Darmowy dostęp do ebooków w serwisie Legimi dla czytelników Rembertowa

Czytelnicy rembertowskiej Biblioteki mogą już bezpłatnie korzystać z Legimi! Dzięki współpracy, jaką w ramach konsorcjum mazowieckiego nawiązaliśmy z tym serwisem, użytkownicy będą mieli dostęp do 60 tysięcy ebooków. Zapraszamy po kody do wszystkich naszych placówek. Liczba kodów jest ograniczona!

Aby skorzystać z usługi, wystarczy być Czytelnikiem rembertowskiej Biblioteki z aktywnym, uregulowanym kontem bibliotecznym, przyjść do wybranej placówki i odebrać kod Legimi. Kody, uprawniające do zarejestrowania się w Legimi i korzystania z zasobów platformy wydawane są na miesiąc we wszystkich naszych placówkach. Korzystanie z Legimi z naszym kodem jest bezpłatne. Każdy kod upoważnia do 30-dniowego, bezpłatnego dostępu do zasobów wirtualnej Wypożyczalni. Można czytać na dwóch, wybranych przez siebie urządzeniach: tablecie, smartfonie, czytniku lub komputerze. Jeśli Czytelnik nie aktywuje pobranego w Bibliotece kodu do ostatniego dnia miesiąca, kod ten wygasa.

Czytelnicy naszej Biblioteki mogą rejestrować się (oraz logować) pod adresem konsorcjum: www.legimi.pl/mazowieckie.

Zasady korzystania z e-booków Legimi:

1. Do korzystania z serwisu Legimi Czytelnik musi posiadać ważną kartę biblioteczną

2. Kod uprawniający do korzystania z e-booków wydawany jest we wszystkich placówkach bibliotecznych.

3. Kod musi być aktywowany w miesiącu, w którym został pobrany, w przeciwnym wypadku – wygasa.

4. Liczba kodów jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń we wszystkich placówkach bibliotecznych.

5. Czytelnik rejestruje się na stronie www.legimi.pl/mazowieckie,  podając kod dostępu otrzymany w Bibliotece, a następnie nazwę użytkownika oraz adres e-mail. Na podany adres zostanie przesłany przez Legimi e-mail z linkiem aktywacyjnym oraz hasło – od tego momentu można korzystać z usługi przez 30 dni.

6. Po kod na kolejny miesiąc należy zgłosić się do wybranej placówki bibliotecznej.

7. Czytelnik, który nie wykorzysta kodu w danym miesiącu, nie otrzyma kolejnego kodu.

8. Czytelnik może pobrać jeden kod aktywacyjny w danym miesiącu.