Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży Nr 97 Centrum Informacji im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego

ul. Czerniakowska 178a
e-mail: wyp97@biblioteka.waw.pl

“Don Kichote i jeźdźcy apokalipsy” – wystawa w Śródmieściu

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy zaprasza do Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 97 i Centrum Informacji im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego przy ul. Czerniakowskiej 178a na wystawę pt. “Don Kichote i jeźdźcy apokalipsy”. Bohater powieści Miguel’a de Cervantes’a “Przemyślny szlachcic Don Kichot z Manczy” jest figurą szczególnego wojownika w ogarniętym pandemią świecie. Każdy z uczestników-artystów opowiada po swojemu o przeżywaniu wspólnego nam dramatycznego przełomu, nierzadko “szaleństwa” ale i zachwytu… wiatrakami!
W wystawie biorą udział: Katarzyna Samosiej, Aga Kępka, Katarzyna Smogorzewska-Kowalska, Danusia Kępniak, Ewa Pohlke, Monika Misztal-Szlaska, Dorota Gobiecka-Grosz, Ryszard Grosz, Jurek Szafjański, Hanna Kotowska.
Wystawa potrwa od 4 do 20 maja 2021 r.  Zapraszamy serdecznie w godzinach otwarcia Biblioteki.