Dotyczy:

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy

ul. Powstańców Śląskich 17
01-381 Warszawa
tel.: 22 666 17 68
e-mail: sekretariat@e-bp.pl

Drugi książkomat na Bemowie

Biblioteka na  Bemowie zaprasza Czytelniczki i Czytelników do korzystania z drugiego już książkomatu, który usytuowany został w ostatnich dniach przy hali sportowej OSiR, ul. Obrońców Tobruku 40 (nieopodal ul. Pieniążka). Zawiera on 91 skrytek na materiały biblioteczne, jest dostępny całodobowo, 7 dni w tygodniu. Użytkownicy książkomatu mają możliwość podglądu stanu swojego konta bibliotecznego, mogą zamówić wybrany tytuł, odebrać materiały, a następnie zwrócić wypożyczone z każdej bemowskiej placówki materiały

Urządzenie jest usytuowane obok hali sportowej OSiR przy ul. Obrońców Tobruku 40. Zawiera 91 skrytek na materiały biblioteczne, to jest o prawie 50 więcej niż ma nasz pierwszy książkomat zlokalizowany przy ul. Oławskiej. Książkomat jest dostępny całodobowo, 7 dni w tygodniu. Użytkownik ma możliwość podglądu stanu swojego konta bibliotecznego. Może zamówić wybrany tytuł, odebrać materiały, a następnie zwrócić wypożyczone z każdej bemowskiej placówki materiały. Największą zaletą książkomatów jest to, że same w sobie stanowią nową placówkę – bezobsługową.

Krok po kroku jak to działa?

1️⃣ Czytelnik składa zamówienie na stronie biblioteki.
2️⃣ Gdy książka jest gotowa do odbioru bibliotekarz umieszcza ją w książkomacie.
3️⃣ System biblioteczny powiadamia Czytelnika o możliwości odbioru egzemplarza w formie SMS.
4️⃣ Czytelnik identyfikuje się w książkomacie przy pomocy karty bibliotecznej lub loginu i hasła, a najlepiej zdalnie przy użyciu aplikacji.
5️⃣ Książkomat automatycznie otwiera schowek z zamówioną książką, którą czytelnik odbiera.
Urządzenie wyposażone jest w zamykane schowki oraz ekran dotykowy.

Projekt został zrealizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego 2022. Zapraszamy do korzystania!